Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Judistické jaro na rumburské žíněnce

V průběhu května a června startovali judisté z oddílu JV JUDO Rumburk celkem na čtyřech turnajích. Prvním byla květnová Děčínská kotva, která je určena výhradně chlapcům. Ti letos měli opravdu žně a přivezli si z této soutěže deset medailí. Následoval náročný Pražský pohár, v němž startoval jen výběr staršího žactva. Bronzovou medaili si tentokrát zaslouženě přivezl pouze Alexander Pešek. Dalším, u dětí velmi oblíbeným turnajem, byla Velká cena Litvínova (22. 5.). Tyto závody jsou určeny jak mláďatům, tak i mladšímu a staršímu žactvu. Proto vyrazila do Litvínova velmi početná výprava. Z osmnácti startujících si hned jedenáct přivezlo medaili.

Posledním turnajem před koncem školního roku byl Krajský přebor mláďat v Teplicích, který je pro tuto kategorii nejvyšší soutěží v roce. Po urputných bojích získali titul Krajský přeborník Karel Macoun, který vozí zlatou medaili téměř z každých závodů, a Patrik Šabo. Stříbro dovezl Lukáš Šabo a bronz David Mareš a Radek Tejnar, kteří sehráli velmi pěkné zápasy. Bez medaile zatím zůstal náš vůbec nejmladší závodník Tobiáš Gajdoš, který se nebál postavit soupeřům o hlavu větším a o čtyři roky starším. Rozhodně ukázal, že z něj roste dobrý závodník a že s ním musí soupeři počítat.

Ukázky judistů se stávají velmi oblíbené. Letos se oddíl předvedl veřejnosti už pětkrát, na oslavách Dne Země, při Pálení čarodějnic, při představování činnosti DDM, na nocování ZŠ v Horním Jindřichově a v ZŠ U Nemocnice.

Pravidelné tréninky v červnu končí. Zpět do tělocvičny se judo vrátí zase v polovině září. A judisté rádi přivítají nové děti, a to již od pěti let, které si chtějí zacvičit. Poslední týden v červenci pojedou rumburští judisté sbírat zkušenosti a posílit fyzičku na letní judistické soustředění.

judo

Rumburský benjamínek Tobiáš Gajdoš (vpravo). Foto: JV JUDO Rumburk

Tisk Tisk | E-mail E-mail