Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Obrázek z Rumburku odcestoval na Expo 2010 do Šanghaje

Výtvarná soutěž »Ústecký kraj tvýma očima«, do níž se zapojili všichni žáci výtvarných oborů základních uměleckých škol na území Ústeckého kraje, má své vítěze. Mezi dvanáct nejúspěšnějších se probojovala se svým obrázkem i dvanáctiletá zástupkyně Rumburku Majda Daňková. Ta se spolu s ostatními mladými umělci, jejich rodiči a učiteli sešla 15. června na krajském úřadě s hejtmankou Janou Vaňhovou a radním pro školství Petrem Jakubcem a za svůj obrázek a třetí místo v soutěži převzala od obou politiků dárky a pamětní diplom.

Vzhledem k tomu, že cílem soutěže bylo propagovat severočeský region na světové výstavě EXPO 2010 v Šanghaji, bylo všech dvanáct výherních obrazů obratem ruky odesláno do čínské Šanghaje na světovou výstavu. Dílka talentovaných dětí na jejich cestě doprovází i delegace ústeckých politiků, která hodlá v rámci nově se rodící spolupráce navštívit i provincii Anhui. I tam poslouží Majdin obrázek k propagaci regionu.

majda

Vítězové druhé kategorie s hejtmankou Janou Vaňhovou. Zprava Chi Mai Nguyen, Ústí nad Labem; Petr Zakopal, Teplice a Majda Daňková, Rumburk. Foto: KÚÚK

Tisk Tisk | E-mail E-mail