Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Procházka za sakrální architekturou Rumburku

Rumburk sakrální, to je téma vycházky, která se uskuteční ve čtvrtek 15. července. Účastníci tentokrát uvidí nově odkryté malby v loretánské kapli, nahlédnou pod pokličku probíhající obnovy varhan v kostele sv. Bartoloměje a seznámí se s proměnou okolí děkanského kostela na Dobrovském náměstí. Dále se vydají na bývalý hřbitov v Parku přátelství, dozví se příběh opuštěného pomníku obětem války, uvidí fotografie zrušené hřbitovní kaple i plány někdejší kaple původního městského špitálu, dnes Obchodní akademie. Sraz je 15. 7. 2010 v 17.00 hod. před loretou v Rumburku. Průvodkyní bude Ester Sadivová z Muzea Rumburk.

Akci pořádají Římskokatolická farnost – děkanství Rumburk a Oblastní muzeum Děčín, pobočka Muzeum Rumburk za podpory Města Rumburk v rámci projektu (Ne)známý Rumburk.

V rámci projektu (Ne)známý Rumburk se 22. června za velkého zájmu veřejnosti uskutečnila vycházka za moderní architekturou před rokem 1945. Díky průvodkyni Aleně Sellnerové z NPÚ v Ústí nad Labem se obyvatelé Rumburku podívali na své město novýma očima. Fotili si zajímavé detaily a dozvěděli se nové souvislosti, například o bývalé budově firmy Baťa (u městského úřadu). Obdobný pocit objevitele mohou zažít ještě v říjnu 2010, kdy se bude mluvit o průmyslových objektech. Vyvrcholením projektu bude výstava dobových fotografií Zmizelý Rumburk, která se uskuteční od 15. 9. do 20. 11. 2010 v ambitu loretánské kaple v Rumburku.

Klára Mágrová

Tisk Tisk | E-mail E-mail