Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburští sportovci přivezli dvě zlaté z republikového finále v atletice

Sportovní klub při Základní škole U Nemocnice, registrovaný u Asociace Sport Pro Všechny, vyjel pod touto značkou v sobotu 19. června reprezentovat Ústecký kraj na republikové finále v atletice do Brandýsa nad Labem. Dvacet sedm rumburských závodníků obsadilo všechny věkové kategorie, od žactva, přes dorost až po kategorii dospělých. Závodili ve čtyřboji, a to ve sprintu, skoku dalekém, v hodu a vytrvalostním běhu.

Rumburští atleti stáli dvakrát na bedně díky družstvu dorostenců ve složení Martin Hrabovický, Tomáš Hruška a Martin Kepka, které získalo 1. místo, a díky Aleně Košnarové mladší, která vybojovala zlato v kategorii žen.

Potěšitelná byla i další umístění, protože v každé kategorii soupeřilo dvacet až třicet závodníků. A tak čtvrté místo Míši Konfrštové a Martina Hrabovického, osmé místo Dominika Púdelky a deváté Matyáše Gajdoše lze právem považovat za úspěchy rumburské atletiky.

„Děkujeme všem našim závodníkům za skvělou reprezentaci kraje, města a školy,“ uvedly shodně za ŠSK Alena Košnarová a Jitka Andrlová.

Tisk Tisk | E-mail E-mail