Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Do Českosaského Švýcarska každý den vlakem

Až do posledního prázdninového dne, a to i ve všední dny, bude jezdit po Českém Švýcarsku na trase Rumburk – Krásná Lípa – Zahrady – Panský – Brtníky – Mikulášovice – horní, střední a dolní nádraží prázdninový vlak.

„V rámci základní dopravní obslužnosti bylo na trati provozováno dopravní spojení pouze o víkendech, a proto se zainteresované obce a naše společnost jako manažer turistické destinace dohodly a učinily kroky k tomu, aby se tento spoj obnovil,“ vysvětluje David Pastva ze společnosti České Švýcarsko a dodává: „Jedná se totiž o turisticky atraktivní spojení do Národního parku České Švýcarsko. Jednotlivé stanice jsou ideální jako výchozí body pro řadu výletů, jako např. Brtníky a Kyjovské údolí, rozhledny Vlčí Hora, Tanečnice a Weifberg apod. Chtěl bych touto cestou poděkovat hlavně obcím a městům Rumburk, Krásná Lípa, Staré Křečany, Mikulášovice, Dolní Poustevna, které se kromě naší společnosti finančně podílí na zajištění provozu. Stejně tak pevně věříme v udělení příspěvku z fondu hejtmanky Ústeckého kraje. Žádost byla podána na jaře tohoto roku.“

Pár praktických informací k prázdninovému spojení: Vlak staví všude (na všech jízdou dotčených stanicích a zastávkách trati číslo 081 a 084). Jezdí v pracovní dny v červenci a srpnu. Sobotní a nedělní spoje jezní na daném úseku celý rok.

Tipy na pěší výlety od vlaků: Mikulášovice střed – Weifberg – Hinterhermsdosf – Königplatz – Vysoká Lípa (bus směr Děčín nebo Krásná Lípa); Brtníky – Šternberk – Kyjovské údolí – Krásná Lípa; Rumburk – Dymník – Vlčí Hora – Panský; Dolní Poustevna – Sebnitz – Tanečnice – Mikulášovice; Mikulášovice – Weifberg – Obere Schleuse – Kyjovské údolí – Sněžná-Zahrady.

Tisk Tisk | E-mail E-mail