Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Trixi Worracková zcela suverénně ovládla letošní Tour de Feminin

Němka Trixi Worracková je první závodnicí ve třiadvacetileté historii ženského cyklistického závodu Tour de Feminin, které se podařilo vyhrát všech pět etap a vydobýt si tak triumfální celkové vítězství. Jako druhá skončila obhájkyně loňského vítězství Ruska Alexandra Burchenková, třetí místo vybojovala Sarah Düsterová z Německa.

Nejlepší Češkou byla Pavla Havlíková, která skončila jedenatřicátá, Jarmila Machačová z Dukly Praha dojala až padesátá šestá.

Mezinárodní závod žen kategorie 2.2 zařazený do kalendáře Mezinárodní cyklistické federace UCI se každoročně jezdí na členitém a náročném terénu Českého Švýcarska. Jedna z etap, 21 kilometrů dlouhá časovka, je každoročně situována do polského města Bogatynia. Letos se závod jel ve dnech od 8. do 11. července za rekordně vysokých teplot. Při časovce dosáhla ručička teploměru na hodnotu 39 stupňů, ale i při ostatních etapách musely závodnice bojovat nejen se svými soupeřkami a vlastními silami, ale i s teplotami vysoko nad třicet stupňů.

Na start závodu se postavilo rekordních 169 závodnic šestadvaceti národností, včetně české. Za Duklu Praha nastoupila vedle Lady Kozlíkové, Gabriely Slámové, Jarmily Machačové, Lucie Záleské a Dagmar Labákové i Australanka Amy Bradley. Výběr České republiky zastupovala zkušená reprezentantka Pavla Havlíková a její týmové kolegyně Katarina Hranaiová, Monika Simonová, Andrea Chlumská, Lucie Macíková a Jana Dubnová.

Tour de Feminin je lákavá a zajímavá nejen mezinárodní účastí a tím, že její trasa vede po jednom z nejkrásnějších území České republiky, ale i perfektní organizací. Na její přípravě se každoročně podílí pouze pětičlenný organizační tým, závod samotný je pak v rukou více jak dvou set pořadatelů z řad policistů, strážníků, hasičů a dobrovolníků. I přes zranění jedné ze závodnic hned v první etapě závodu a pouze dva kilometry po startu, která skončila v péči lékařů Lužické nemocnice v Rumburku, byl ředitel Tour de Feminin Jiří Vích s průběhem závodu spokojený: „Mohu říct jen, že to bylo krásné, skvělé a že se nám podařilo přepsat celou historii Tour de Feminin. Letos se zúčastnil největší počet závodnic v historii závodu, 169. Jejich peloton byl největším pelotonem v etapovém závodě v historii celé československé cyklistiky. Rekord byl zlomen i v počtu zúčastněných států, těch bylo 26, a týmů, kterých bylo 29. Také se najelo nejvíc kilometrů, celkem 450,1. A průměrná rychlost byla vyšší než v minulých ročnících. A navíc, poprvé za třiadvacet let vyhrála všech pět etap jedna jediná závodnice,\“ vypočítává s nadšením ředitel Vích. K rekordům letošního ročníku lze zařadit i množství dopisů, které řediteli zasílají manažeři týmů. „Poděkování od manažerů a jejich uznání nás velmi těší, zvlášť když už teď plánují, že za rok se chtějí zúčastnit další Tour de Feminin. Byli prý nadmíru spokojení a my jsme šťastní, že se naše téměř roční práce takhle úspěšně zhodnotila,\“ uzavírá Jiří Vích.

feminin1_3

Start IV. etapy »Rumburské okruhy« na náměstí v Rumburku. Foto: Stejskal

Tisk Tisk | E-mail E-mail