Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Děčínskem se šíří mezi lidmi beznaděj

Ani nádherné letní a slunečné dny neodradily mladého muže v Děčíně na Pastýřské stěně od zoufalého kroku, kterým chtěl smutně dokončit bilanci nad svým životem. Přivolaní strážníci a policisté mu nakonec jeho krok rozmluvili a manžel a otec v jedné osobě se po půlnoci navrátil v pořádku a ve zdraví zpět ke své rodině.

Děčínská policie za uplynulý rok řešila čtyřiadvacet případů spáchaných sebevražd. K tomuto razantnímu řešení zdánlivě neřešitelných problémů se uchýlilo jednadvacet mužů a tři ženy. V devíti případech bylo jejich jednání podpořeno alkoholem, ve třech případech léky. Pod vlivem drog nebyla žádná z obětí. Věk obětí se pohyboval v rozmezí dvaceti až osmasedmdesáti let. Mezi nejčastějšími příčinami tohoto smutného odchodu ze života se objevují velmi často existencionální problémy, také neurovnané vztahy v rodině a nejbližším okolí. Nedostatek finančních prostředků a zdravotní potíže sehrávají v této smutné statistice také výraznou roli. Nejčastější způsob, který lidé zvolili k odchodu z tohoto světa, byla smrt oběšením.

Během letošního roku řešili děčínští vyšetřovatelé čtrnáct případů dobrovolného odchodu ze života. V deseti případech byli oběťmi muži, ve čtyřech ženy. Zesnulí byli ve věku od dvaceti do jednaosmdesáti let. Alkoholem bylo ovlivněno šest osob, léky sehrály roli ve dvou případech a pod vlivem drog nebyl nikdo z nich. Důvody, které tyto lidi vedou do této situace, jsou velmi podobné loňskému roku. Navíc se stále častěji objevují psychické problémy.

Tisk Tisk | E-mail E-mail