Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Hvězdy v Rumburku zářily v srpnu

David Koller a Martin Chodúr, dvě hvězdy současné pop music, se staly hlavními taháky letošních Slavností města Rumburk. A téměř čtyři tisíce diváků tento výběr hvězd přivítaly s nadšením.

Již pošesté končí v Rumburku léto městskými slavnostmi a jejich pořadatelé rok od roku přicházejí se stále nápaditější nabídkou a lepší zábavou. Zatímco starší návštěvníci se nejvíce těšili na večerní vystoupení Davida Kollera, omladina si užívala zábavy celý den. Za těmi nejmenšími přijel Michal Nesvadba s Kouzelnou školkou, a dvě divadelní představení, dostalo se i na soutěže, nechyběly stánky s dobrotami, výstava dravých ptáků a sov, ale také kosmetický salon pro nejmenší slečny.

Ústředními postavami slavností byli tak jako v předchozích letech rytíři Řádu Černých rytířů, kteří již v pátek při večerním průvodu zvali všechny rumburské měšťany na sobotní hrátky. Během soboty hned dvakrát předvedli znamenité představení bitvy na Vítkově vojsk Jana Žižky z Trocnova s vojsky císaře Zikmunda, včetně dramatického úvodu, kterým bylo upálení Jana Husa. A také dvakrát. Při bitvě nešlo jen o ledajaké šarvátky, ale o lítý boj obrněných bojovníků před vozovou hradbou, boj práčat s praky a husitských žen ozbrojených cepy a sudlicemi. A jak již to v bitvách bývá, tekla i krev, a to dokonce opravdová, takže o práci měli postaráno i zdravotníci, kteří museli ošetřit rozseknuté obočí jednoho ze Zikmundových rytířů. Zvítězili Husité, před šesti sty roky, a letos také. Ale na rozdíl od minulosti, tentokrát se z bitvy radovali všichni, což po bitvě náležitě oslavili u stánků s lahodnými moky i chutnými a voňavými klobásami.

Neobyčejným pozitivem rumburských slavností je výběr místa, kde se odehrávají, a to je Park Rumburské vzpoury, a především nádherné počasí, které i letos pořadatelům a divákům přálo.

Pomyslnou tečku za prázdninami udělal velkolepý ohňostroj, který rozzářil noční nebe nad Rumburkem.

slavnosti1

Tisíce diváků přihlížely příchodu císaře Zikmunda a jeho družiny. Foto: gdo

Tisk Tisk | E-mail E-mail