Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Odlehčovací služba pomůže vám i těm, o které pečujete

Když se narodí člověk, je to velká událost a radost. Všichni mu přejí do života mnoho síly, štěstí a to nejdůležitější – zdraví. Během života procházíme několika vývojovými etapami. Každá s sebou přináší spoustu hezkého, ale i starosti, se kterými se musíme vypořádat.

Jednou životní etapou je stáří a k němu v řadě případů patří nemoc, menší schopnost se o sebe dostatečně dál starat a v nejhorším případě ještě samo-ta a bezmoc. Někdo má štěstí, že má okolo sebe rodinu nebo přátele, kteří mu pomáhají a pečují o něj, a on dále může setrvat doma. Posláním rodiny se pak stává péče o rodiče či prarodiče, přestává být čas na vlastní zájmy, na odpočinek, na zábavu, v případě celodenní péče i na zaměstnání. A to se časem vždy někde projeví, jako první většinou v psychické pohodě rodiny. Pak je dobré se společně zamyslet a hledat takovou cestu, která v náročné práci pečující osobě odlehčí a uleví, poskytne jí nějaký čas také pro sebe.

Nápomocné jsou v tomto terénní či ambulantní sociální služby. Mezi ně patří i odlehčovací služba, která je určena právě lidem, kteří o někoho pečují. Asistentky pečující osobu zastoupí v případě potřeby a poskytnou péči, na kterou je člověk se sníženou soběstačností zvyklý. Služba je poskytována profesionálně a přítomnost asistentky po čase pomáhá zlepšit psychickou pohodu na obou stranách. Rodina i přátelé si odpočinou, získají více času na své zájmy i odpočinek. Pro osobu, o kterou je pečováno, je občasná či pravidelná návštěva asistentky také něčím novým.

Veškeré informace o terénní a ambulantní odlehčovací službě získáte na tel. 777 291 359 nebo na e-mailu: odlehcovacisluzby@krasnalipa.cz.

Projekt je financován z evropského sociálního fondu z OPLZZ a rozpočtu ČR.

Tisk Tisk | E-mail E-mail