Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburská radnice připravuje revitalizaci veřejné zeleně

Veškerá veřejná zeleň v Rumburku by měla postupně projít rozsáhlou a kompletní revitalizací a rekultivací. Vedení města již zadalo vypracování projektové dokumentace specializované projekční firmě.

Podle místostarosty Darka Švába by v první etapě měly být rekonstruovány všechny hlavní rumburské parky, a to Park Rumburské vzpoury, park u nádraží, u pošty a Park přátelství.

„Ve vazbě na připravovanou přestavbu bývalého areálu letního kina na přírodní amfiteátr chystáme vybudovat lesopark na celé ploše od letního kina až na Strážný vrch,“ prozrazuje další plány rumburské radnice místostarosta Šváb.

Město předpokládá, že na tuto rozsáhlou akci, která zahrnuje více jak 41 tisíc metrů čtverečných zeleně, získá dotaci z Operačního programu Životního prostředí. Tento příspěvek by měl pokrýt až 75 procent celkových nákladů, mimo pořízení zahradního mobiliáře, jako jsou například lavičky a odpadkové koše, nebo výstavby chodníků a veřejného osvětlení.

Projekční firma, která připravuje rumburský projekt a která se specializuje na zahradní architekturu, patří k nejlepším v republice. „Za kvalitou její práce stojí velmi pozitivní reference, a především četná umístění na čelných místech různých soutěží. Například v roce 2009 získala tato společnost 3. a 4. místo v soutěži Park roku. Kromě toho se s výsledky její činnosti můžeme setkat například v Bělé pod Bezdězem, Doksech, Brandýse nad Labem, v zámeckém parku v Litvínově nebo v Labyrintáriu na zámku Loučeň,“ vypočítává místostarosta Darek Šváb.

Tisk Tisk | E-mail E-mail