Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Vilémovští fotbalisté porazili lídra soutěže

SK Stap Tratec Vilémov – FK Teplice „B“ 3:1 (1:1)

Nečekané tři body vybojovali vilémovští fotbalisté na svém domácím hřišti v sobotním utkání (28. 8.) s vedoucím celkem soutěže teplickým béčkem.

Vilémovští nastupovali s nepříjemnou vzpomínkou na porážku v Mostě (5:1), a navíc nenastoupili v optimální sestavě, jelikož zranění vyřadilo ze hry Kopřivu a červená karta Vlka. Naopak sebevědomí hosté přijeli do Vilémova s vizitkou jediného týmu, který v této soutěži dosud neprohrál, a ještě k tomu byli posilněni předchozím vítězstvím nad týmem z Jirn (3:1).

Utkání Vilémov vs. Teplice se hrálo na velice těžkém a promáčeném terénu před necelými třemi stovkami diváků.

První půle patřila nečekaně domácím, přestože hosté se svými mladíčky dobře kombinovali. První branka padla již v jedenácté minutě poté, co byl za faul ve vápně na domácího Kubeše nařízen pokutový kop. Penaltu proměnil kanonýr Kříž. Hosté vyrovnali ve 27. minutě díky teplickému Moulisovi, který branku domácích trefil z 12 metrů. Na 2:1 zvyšoval v 64. minutě střídající Očipka, a v 81. minutě po trestném kopu z levé strany pěknou hlavičkou zvýšil Nagy na 3:1.

Domácí nevypustili zápas ani na vteřinu, a tak se jim ještě v devadesáté minutě naskytla příležitost vstřelit ještě další branku, jenže skvělá střela domácího Očipky skončila pouze na tyčce hostujícího brankáře.

S výsledkem utkání byli spokojeni hráči i diváci, stejně jako trenér vilémovského celku M. Suchomel. Ten ovšem připustil, že hosté, i bez svých posil z A týmu, hráli výborně, a nebýt těžkého terénu, který hostům svazoval nohy, mohl zápas dopadnout i jinak. „Naši kluci se snažili, bojovali, ale měli určité fáze, kdy nestačili rychlonohým mladíkům. Na druhou stranu pak zase hosté chvílemi odpadli a my si dokázali v těchto fázích hry vytvořit větší šance, než soupeř. Toto vítězství je nečekané, ale o to více cenné. Nehráli jsme v optimální sestavě, ale i přesto jsme podali kvalitní výkon a získali tak důležité tři body!“ uzavírá trenér Vilémova.

Sestava Vilémova: Loos – Winzig, Šmalcl, Greňo, Kubeš (ŽK), Nagy L. (ŽK), Havel, Nagy M. (ŽK), Kříž (46′ Očipka), Buryánek (64′ Svoboda), Kurel (82′ Zaspal).

V dalším zápase podlehl Vilémov venku Přední Kopanině 4:0. V sobotu 11. 9. hostí na svém hřišti SK Brozany.