Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Koncert Lucie Bílé: nadšení, ovace ve stoje

Největším počinem rumburského domu kultury v posledních několika letech byl koncert dvanáctinásobné zlaté slavice Lucie Bílé. Nadšení posluchačů z jejího výkonu bylo obrovské, potleskem ve stoje poděkovaly téměř čtyři stovky lidí za neopakovatelný zážitek. Nadšená byla i zpěvačka – z rumburského publika, z krásného komorního prostředí domu kultury, ze skvělé organizace. Zklamán byl jen klavírista Petr Malásek.

„Pan Malásek byl na jedné straně nadšen a na druhé zklamán z našeho klavíru,“ přiznává ředitel domu kultury Miroslav Kucer. „Vyseknul nám poklonu, když řekl, že si již dlouho nezahrál na tak kvalitním nástroji. Na druhou stranu ho moc nepotěšilo, že byl klavír dokonale naladěn. Prý je zvyklý, že při takovýchto příležitostech hraje na nástrojích rozladěných, kde je nucen hledat tu správnou klávesu, a kde musí hodně improvizovat, aby našel solidní tón. My jsme mu tuhle libůstku pokazili,“ přiznává Miroslav Kucer.

Lucie Bílá přednesla písně ze svého repertoáru v doprovodu klavíru Petra Maláska. Podle Marka Douchy bylo její vystoupení hlubokým zážitkem: „Ten, kdo jí zná jen z televize, jako rozesmátou a trochu uječenou paní, musel být zákonitě velmi překvapen. Její projev v Rumburku byl komorní, dospělý, excelentní. Je to umělkyně profesionálka, která s noblesou odvádí velice kvalitní a neošizenou práci, její vystoupení je opravdové, procítěné, a každý, kdo jí poslouchá, uvěří každé emoci v jejích písních, každému citu, o kterém zpívá,“ shrnuje Marek Doucha.

Lucie Bílá překvapila mnohé nejen jako zpěvačka, ale i jako člověk. To potvrzuje i Miroslav Kucer. „Zaskočilo nás a mile překvapilo, že taková osobnost české hudby, jako je Lucie Bílá, je tak skromná, milá a přirozená. Je velice empatická a citlivá k lidem. Netrpí žádnými manýry hvězd a i v zákulisí se ke všem lidem chová velice mile a slušně,“ dodává ředitel domu kultury.

Zpěvačka odzpívala během jediného večera dva devadesátiminutové koncerty a její výkon neztratil nic na síle ani v poslední minutě. Únava však na ní dolehla vzápětí, co opustila jeviště. Mnozí posluchači, kteří čekali na podpis, ale nemuseli být zklamáni, jelikož jim Lucie poslala vlastnoručně podepsané kartičky, a v restauraci zanechala svůj podpis. „Paní Bílá byla nadšena rumburským obecenstvem, které jí děkovalo ve stoje. Sama přiznala, že takovou návštěvu a takový aplaus v tak malém městě, jako je Rumburk, nečekala,“ dodává Miroslav Kucer.

Ten vzápětí začal jednat o dalším, tentokrát vánočním koncertu Lucie Bílé na konci příštího roku. „V dohledné době paní Bílou zvát do Rumburku nebudeme, nejdříve za rok a půl. Přesto máme co divákům nabídnou. Již v říjnu u nás vystoupí skupina Kryštof, a na listopad máme připraven bonbonek pro dříve narozené, a to vystoupení Evy a Vaška,“ slibuje ředitel. Největší lahůdku si však Miroslav Kucer nechává na začátek příštího roku, kdy do Rumburku zavítá hvězda všech hvězd Karel Gott. Co bude dál, to zůstává ve hvězdách.

lucka1

Různé tváře královny české pop music Lucie Bílé – šťastné, milující i trpící. Foto: md

Tisk Tisk | E-mail E-mail