Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Odlehčovací služby pro krásný podzim seniorů

V krásnolipském domě s pečovatelskou službou byl již v únoru zahájen provoz klubu AmOS, určený seniorům a lidem se zdravotním handicapem. Podívat se sem však může každý, a to nejen Krásnolipák, ale i přespolní. Každé středeční dopoledne od osmi hodin zde asistentky odlehčovací služby připravují zajímavý program, který nabízí setkání s vrstevníky v příjemném prostředí, nové informace i možnost si něco hezkého vyrobit. V uplynulém půlroce tu například vystupovaly děti z mateřských škol, své pěvecké umění předvedl Sboreček ze základní školy, konaly se přednášky a besedy o správné výživě a potravinových alergiích s dietoložkami Vaňkovou a Jelínkovou. O hypertenzi přednášel MUDr. Melnyczuk. Jak se starat o své zdraví pomocí přírodní léčby přišel poradit pan Šedivý z Nobilis Tilia, který poodhalil tajemství léčivých bylinek a jejich užití. Také se zde pořádaly přednášky o historii některých míst tohoto kraje, o Krásné Lípě a zřícenině hradu Tolštejn, a spousta dalších velmi zajímavých akcí.

Odlehčovací služby jsou terénní, ambulantní nebo pobytové služby poskytované lidem, kteří mají sníženou soběstačnost z důvodu věku, chronického onemocnění či zdravotního postižení. Cílem služby je udržet člověka v jeho přirozeném prostředí i v době, kdy pečující (příbuzní, přátelé) nemohou z jakéhokoliv důvodu svou péči vykonávat.

Příjemné posezení u kávy nebo čaje je pokaždé doplňováno vyprávěním, společenskými hrami či výměnou receptů dle chutě a nápaditosti, například zeleninových salátů, moučníků nebo netradičních zavařenin.

V říjnu se můžeme těšit na turnaj ve scrabblu, návrhy podzimních dekorací do bytu, přednášku, jak strava ovlivňuje naši náladu, či na portrét režiséra Karla Zemana.

Více informací o odlehčovací službě získáte na tel. 777 291 359.

Odlehčovací služby zajišťuje Kostka Krásná Lípa za podpory evropského sociálního fondu z OPLZZ a rozpočtu ČR.

Tisk Tisk | E-mail E-mail