Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburské letní kino znovu ožije

Bývalému letnímu kinu pod Strážným vrchem v Rumburku svítá naděje na lepší budoucnost. Rumburská radnice připravuje projekt na opravu a malou přestavbu celého areálu, a to již v příštím, nejpozději přespříštím roce.

„Celá akce bude spočívat v odstranění částí starých poškozených sedaček a jejich doplnění novými, bude rekonstruováno oplocení, opraveny budou zpevněné plochy a elektroinstalace. Samozřejmě, že dojde k revitalizaci zeleně a odstranění náletů,“ vypočítává místostarosta města Darek Šváb.

Areál ovšem nebude sloužit pro promítání filmů pod širým nebem, ale jako přírodní amfiteátr, v němž se budou konat koncerty, kulturní a společenské akce. Pro tyto účely bude ve spodní části amfiteátru upravena plocha pro mobilní pódium. Kapacita amfiteátru bude okolo dvou až dvou a půl tisíce míst. „Bývalé letní kino patří k významným místům města. Hodně lidí rádo vzpomíná na akce, které zde v minulosti navštěvovali. Proto by bylo smutné, kdybychom tuto historii nechali upadnout v zapomnění. Celý areál by měl být po rekonstrukci zařazen do správy Domu kultury Střelnice Rumburk, která si s jeho využitím umí nejlépe poradit,“ konstatuje Darek Šváb.

letni-kino1

Letní kino v Rumburku zatím připomíná spíše hřbitov. Foto: md

Tisk Tisk | E-mail E-mail