Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Benteler se rozrůstá. V Rumburku přibude téměř sto deset nových pracovních míst

Za více jak osm milionů korun odprodalo Město Rumburk automobilové společnosti Benteler Automotive Rumburk s.r.o. pozemek v průmyslové zóně Rumburk o výměře téměř tří hektarů. Společnost zde chce rozšířit svůj stávající výrobní areál, rozšířit výrobu automobilových dílů a vytvořit minimálně sto osm nových pracovních míst.

Firma Benteler působí v Rumburku již od roku 2004, kdy zde začala v průmyslové zóně s výstavbou nové výrobní haly. Výroba podvozkových a bezpečnostních dílů pro většinu automobilových producentů v Evropě, jako je Škoda, Volkswagen, PSA, BMW, Daimler nebo Ford se rozjela o rok později s necelými dvěma sty zaměstnanci. Během pěti let však jejich počet narostl až na stávajících 650 zaměstnanců. Za tu dobu investoval Benteler v Rumburku více než jeden a půl miliardy korun, obrat společnosti dosáhne jen v tomto v roce 3,25 miliardy korun.

Stávající hala o rozloze 20.200 m2, tedy více jak dva hektary, již však nestačí vzrůstající poptávce a tím i narůstající výrobě, a tak je společnost Benteler nucena rozšířit svou produkci do haly nové. Tím se ovšem rozroste i její obrat o dalších 500 milionů korun ročně.

Nová hala, včetně vybavení moderními výrobními linkami tváření za tepla, 3D lasery a svařovacími pracovišti bude stát přibližně 370 milionů korun. První nové zaměstnance by firma měla zaměstnat již v roce 2012.

„Jsem rád, že na pozemku, na kterém měla být původně realizovaná výstavba galvanizovny, která od svého záměru díky časovým průtahům a změně situace na trhu odstoupila, můžeme dnes oznámit, že se podařilo najít dohodu s vedením společnosti Benteler, a tím do budoucna zajistit nejen práci pro dalších sto deset lidí, ale i zakázky pro místní firmy při výstavbě nového areálu a při jeho dalším provozování. Společnost Benteler již v tuto chvíli patří k nejvýznamnějším zaměstnavatelům v celém okrese a jeho investice v Rumburku je jednoznačně největší v poválečné historii regionu,“ uvedl místostarosta Rumburku Darek Šváb, který společně s Ladislavem Pokorným vedl za město jednání se zástupci společnosti.

„Rumburk patří k městům s nejnižší nezaměstnaností v celém regionu, ale situace v okolních městech je o mnoho horší. Lze tedy předpokládat, že nová investice v rumburské průmyslové zóně bude mít pozitivní dopad na míru nezaměstnanosti a rozvoj celého regionu,“ konstatoval Darek Šváb.

benteler1

Společnost Benteler Automotive Rumburk patří k největším zaměstnavatelům v Rumburku. Foto: gdo

Tisk Tisk | E-mail E-mail