Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

BNM přicházejí s novým klipem

Rumburská skupina By No Means vypustila 11. září do světa zbrusu nový videoklip k písni Good Guy from Leeds (Dobrej chlápek z Leedsu).

Datum spuštění tohoto protestsongu na serveru Youtube není náhodné, což pochopí každý, kdo se zaposlouchá do prvních slov textu. Tklivý zpěv Jitky Benešové, působivý text Marka Jasy a burcující hudební doprovod Romana Wintera a Honzy Dvořáka jsou připomínkou teroristických útoků na Londýn ze 7. července 2005. Teroristy byli tehdy mladí britští muslimové žijící v Leedsu, které by předtím nikdo nepodezíral z terorismu. (Byl dobrej kluk, než se dostal na první stranu, než vyhodil do povětří vlakovou zastávku…) Snahou tvůrců písně je nejen připomenout tuto brutální teroristickou akci, která si vyžádala smrt desítky nevinných obětí, ale píseň je i výzvou k zastavení náboru sebevražedných útočníků a násilí vůbec. (Zastavme chlapce z výcvikových táborů, zastavme uniformy Uncle Sama, zvedněme ruce proti zbraním, zastavme teror jednou provždy.)

Režie klipu se chopil Martin Tichý, za kamerou stál Honza Wildner a povedený střih vzešel z dílny Martina Pohla.

Vzhledem k tomu, že se skupina BNM chystá zanedlouho oslavit své již patnácté výročí společného života, pořádá 20. listopadu v rumburském domě kultury koncert By No Means & spol. Tam také song o nenápadném špatném chlápkovi Leedsu (Good Guy from Leeds) zcela jistě zazní.

Přízeň rumburské skupině mohou fanoušci projevit hlasováním na české hitparádě Óčko, kde By No Means bojují o sympatické umístění se svým klipem She’s. S novým klipem Good Guy from Leeds bodují na hitparádě Alternativa TV a v soutěži videoklipů Festklip. Hlasovat můžete na stránkách http://www.alternativatv.cz/hudba/.

Tisk Tisk | E-mail E-mail