Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Janečkův pohár 2010 v motokrosu potěšil diváky i jezdce

stribrnka1 Poslední zářijovou sobotu (25. 9.) se ve Šluknově na Stříbrnce uskutečnil motokrosový závod Janečkův pohár 2010. Perfektně připravená trať přivítala v šesti kategoriích na 80 závodníků. Po dlouhé době přálo pořadatelům počasí, a tak se mohlo závodit po celé trati a nemusely se vynechávat úseky, které by jindy nebyly přes hluboké bahno sjízdné. Trať doznala dílčích změn a rozšíření, na vyčnívající kameny byla navezena zemina, aby se zamezilo poškození kol motocyklů.

Nejzajímavější a divácky nejatraktivnější byla třída MX2, kde startovalo nejvíce účastníků (22) a už jen opakovaný start přinesl divákům příjemné rozptýlení sporem o místo za startovacím zařízením. Bylo také zajímavé sledovat závodníky na historických motocyklech ČZ, které daly vzpomenout na dobu minulou. Veteránská třída je veteránská jen svým názvem a závodníci, kteří dříve jezdili i mistrovství světa, by se ani mezi mladšími se svým výkonem nemuseli stydět. Ale jednoznačnou hvězdou závodního dne se stal devítiletý Radim Kraus, který na své KTM 50 ccm předváděl neuvěřitelně rychlou jízdu a skoky, které divákům vyrážely dech. Bohužel se ani tento závod neobešel bez nepříjemných pádů a zranění.

Záznam ze závodů najdete na stránkách www.bntv.cz. Pořadatelem bylo Občanské sdružení přátel motokrosu pro rozvoj mládeže Šluknov.

Jaroslav Jelínek

 

Výsledky – třída do 65 ccm: 1. L. Řezníček, 2. J. Teraz, 3. R. Hadari; třída do 85 ccm: 1. M. Mařewski (PL), 2. J. Ublacker, 3. D. Pokus; třída MX2: 1. V. Janeček, 2. T. Suchánek, 3. J. Rieger; třída MX1: 1. R. Plavecký, 2. R. Potenský, 3. R. Šťastný; třída ČZ: 1. P. Kocourek, 2. P. Bártl, 3. V. Vodák; třída Veterán: 1. P. Bohuslav, 2. S. Janeček, 3. A. Coufal.

 

Při této příležitosti by pořadatelé chtěli poděkovat záchranářům z České Kamenice za profesionálně odvedenou práci. Dík patří také panu Houdkovi za poskytnutí depa pro závodníky, panu Laštůvkovi za úpravu tratě, Dopravní zdravotnické službě Rumburk a panu Vajdovi za sponzorský dar, a hlavně pořadatelům z Občanského sdružení přátel motokrosu, kteří přesvědčili nevěřící, že i na Stříbrnce se dají pořádat závody takového rozsahu.

Tisk Tisk | E-mail E-mail