Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Kudy kam?

Jestli nepřišlo babí léto, a teda doufám, že přišlo, je nejlepší být doma a koukat na bednu. To je jedno na jakou. Nejlepší ovšem jsou ty bedny, ve kterých přivážejí zaměstnanci nějaké dopravní agentury nové a lepší elcédé nebo plazmové bedny, na které můžeme koukat vzápětí.

Kdo se odhodlá vytáhnout paty z domu, může zajít na nějakou výstavu. Třeba na fotky Rumburku zaniklého (v ambitech rumburské Lorety do 20. 11.), nebo na fotografie a dokumenty o obci zaniklé Fukovu (ve Šluknovském zámku do konce roku). Od 13. 10. do 29. 10. bude v dolnopoustevenském Centru setkávání otevřena výstava autogramů sportovců, herců, zpěváků, kosmonautů a politiků nejen z Čech.

Největší severočeský rockový festival pod jednou střechou Free Tibet se vrací po dvouletém hostování v rumburském kulturáku do mikulášovického Klubu. Krom toho, že to zřejmě bylo nevyhnutelné, je to dobrý nápad, že jo milé máničky?

Kromě pořadatelské partičky Toxic People a místních Wrat wot stodoli zahrají Fast Food Orchestra, Prohrála v kartách, Pos-it, Status Paesents, The Fialky. Místní představovat nemusím, Fast Food zahrajou vesele a ska, Prohrála v kartách rockově (a snad do Mikulášovic trefí; když měli hrát před lety ve Velkém Šenově, dorazili do Šenova Kamenického a moc se divili, že na ně nikdo nečeká) a na zbytek jsem zvědav. Free Tibet se uskuteční v sobotu 16. října od 17.00 hodin, lístky můžete koupit v předprodeji za 149 Kč v Knihkupectví Disk v Rumburku a Varnsdorfu, anebo za 199 Kč na místě.

No a krom toho budou v pátek 15. a 16. října volby do místních zastupitelských sborů, a jestli se bude opakovat situace z voleb do Parlamentu, bude to mela. Takže vám přeju šťastnou ruku.

Tisk Tisk | E-mail E-mail