Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Libor Kamenický opět sbírá mistrovské tituly

Mistr České republiky a Mistr České republiky na přírodních okruzích, to jsou dva tituly, které na začátku září rozšířily sbírku cenných trofejí motocyklového závodníka Libora Kamenického z Rumburku. Kromě účasti na prestižních závodech na českých okruzích bodoval i na okruzích Evropského poháru, kde skončil v celkovém pořadí na desátém místě.

Přitom tato sezóna nepatřila k těm, které by Libor Kamenický považoval za nejlepší, a to proto, že se celý seriál mistrovských závodů jel pouze na přírodních okruzích. Pro třídu Supermono nebyl totiž letos uspořádán ani jeden závod na silničním okruhu v Mostě nebo Brně. Nadto, dvě třetiny závodů se jely za špatného počasí na mokrém povrchu a kromě toho, sezóna byla poznamenána i špatnou organizací některých závodů. Jedním z těch méně šťastných byl i Kamenického nejoblíbenější závod v Hořicích. „Závod negativně ovlivnili traťoví komisaři, kterým uniklo, že je na trati rozlitý olej. Až když na jednom a tom samém místě upadl jedenáctý jezdec, došlo jim, že by s tím něco měli udělat. Bohužel, to už pro mě bylo příliš pozdě. Byl jsem mezi těmi jedenácti, a jinak dobře rozjetý závod jsem nedokončil,“ vzpomíná na nepříjemné okamžiky Libor Kamenický.

Bodový náskok z vítězství v prvním závodě, který se jel v Uherském Hradišti, a šance na dobré umístění v celkovém hodnocení, se rázem rozplynuly, a Kamenický se propadl až na páté místo. Obrat k lepšímu nastal vzápětí, a to již v následujícím závodě v Ostravě Radvanicích, v němž Kamenický dojel na prvním místě.

Na těrlickém okruhu svedl úporný boj se svým věčným a největším soupeřem Johannesem Khererem z Německa. Tomu však v závodě selhal stroj, a tak i tady měl Kamenický vítězství jisté. Nastřádané body z Uherského Hradiště a z Těrlicka ho vynesly na první místo, a poté, co byl závod v moravském Kyjově zrušen kvůli vážnému pádu jednoho z jezdců, se Kamenický na čele tabulky usadil definitivně. Oba tituly, mistr republiky i mistr na přírodních okruzích tak měl doma. Na zlato z mistrovství republiky si sáhl již podruhé, mistrem přírodních okruhů se stal již počtvrté.

V Evropském šampionátu poměřil Libor Kamenický síly i se svým starším bratrem Martinem. Ten se v celkovém bodování udržel jen tři příčky za Liborem a obsadil třinácté místo. Libor byl desátý. Přes tento úspěch však nad letošní sezónou nejásá: „Spokojený rozhodně nejsem. Měl jsem jiné cíle, chtěl jsem být lepší. Bohužel, tento rok byl poznamenán malým počtem závodů, a tak stačilo v jednom jediném udělat chybu nebo nedojet a ztráta se pak doháněla jen velmi těžko,“ hodnotí uplynulou sezónu Libor Kamenický.

O co víc je nespokojen s posledním rokem, o to více se může těšit na sezónu příští. „Naše stáj dostala nabídku od hradecké společnosti AHRA, která speciálně pro třídu Supermono vytvořila nový motor do našich strojů Mali. Do závodů bychom s ním chtěli vyjet již v příštím roce, přestože si i nadále ponecháme náš motor Jawa. Takže jednou budeme jezdit na strojích Mali Jawa, jindy Mali Ahra. Ale v každém případě na obou dvou chceme jen a jen vyhrávat,“ uzavírá Libor Kamenický.

kamenicky1

Rumburský motocyklový závodník Libor Kamenický. Foto: soukr. archiv

Tisk Tisk | E-mail E-mail