Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Počasí a terén nasměrovaly duel k remíze

SK Slovan Varnsdorf – FK Dukla Praha 0:0

Díky deštivému počasí, které přetrvává nad nejsevernějšími Čechami již několik dní, byl terén ve varnsdorfské Kotlině při duelu mezi domácím týmem SK Slovan Varnsdorf a hostujícím FK Dukla Praha notně nasáklý. Přesto byli v prvních deseti minutách zápasu aktivnější domácí a vypracovali si tři rohové kopy. Pak hosté srovnali hru, byli častěji na půli soupeře, ale výraznější šanci si nepřipravili. Na druhé straně nedosáhl Jirka Procházka skluzem na dobrý centr a Kulhánek vzápětí pálil z pravé strany do boční sítě Radovy branky. Ve 26. minutě přišla první větší možnost pro hosty. Zpětně zahrávaný balón domácí zálohy se zpomalil v nasáklém terénu a do šance se dostal kanonýr Chigou. Varnsdorfská obrana jej však stačila z ohrožení branky vytěsnit. Ve 32. minutě se do dobré střelecké pozice dostal Jarda Jordák, ale jeho »bomba« mířila mimo bránu. Uznání ještě vyvolala akce Procházky s Petrem Kulhánkem, po níž vybojoval Roman Mach čtvrtý roh pro Slovan. Další roh ještě zařídil Mirek Hozda a těsně před půlí se ocitl v šestnáctce Dukly po nepřímém kopu na zemi Jordák. Diváci požadovali penaltu, hlavní sudí byl ale jiného názoru a pokračovalo se ve hře.

Po změně stran měla více ze hry pražská Dukla a gólman Radek Porcal musel do 50. minuty třikrát zasahovat. Vodou nasáklý terén a stálý déšť nedovolovaly kombinační hru, více to vadilo hostům a šance na obou stranách nepřicházely. Oba trenéři po hodině hry sáhli po prvních střídáních, ale ani ta ke změně skóre nepřispěla. Ze střídajících hráčů si pouze hostující Přeučil vykoledoval žlutou kartu. V 75. minutě se pak probil před vápno Marek Čemba, míč se odrazil zpět do pole a nabíhající Matěj Kotiš pálil těsně nad růžek branky Dukly. To byla asi největší možnost domácích ve druhém poločase. S blížícím se koncem střetnutí si Slovan vynutil mírný tlak, ale pozorná obrana hostů odolala a zápas se dohrál za bezbrankového stavu.

Na tiskové konferenci po zápase se oba trenéři (domácí Aleš Křeček i hostující Luboš Kozel) shodli, že výsledek je za daných podmínek spravedlivý a trenér Dukly Kozel dodal, že když obhlédl před utkáním stav hrací plochy a i po tom, co viděl Slovan v některých předcházejících střetnutích, tak ani v lepší výsledek nedoufal.

Slovan: Porcal – Mach, Pimpara, Stehlík, Hozda – Kulhánek (79. Rudnytskyy), Kotiš, Jakobovský, Chod (74. Čemba), Jordák – Procházka. Trenér Křeček. Dukla: Rada – Hanousek, Vorel, Šmíd, Pospíšil – Hašek, Šiml, Malý (90. Laczkovich), Vrána – Svatonský (65. Přeučil), Chigou (88. Kučera). Trenér Kozel.

vdf-dukla1

I přes nepřízeň počasí a podmáčený terén nebylo o dramatické okamžiky v zápase domácího Slovanu s pražskou Duklou nouze. Foto: archiv SV

Tisk Tisk | E-mail E-mail