Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Podzimní varhanní koncert ve Filipově

Sobota 16. 10. od 17.00 hod. / Bazilika Panny Marie ve Filipově

Mimořádná akustika filipovské baziliky a majestátní zvuk nově zrekonstruovaných varhan vytvoří 16. října neopakovatelný hudební zážitek všem milovníkům varhanní hudby.

Při Podzimním varhanním koncertě zasedne za mistrovský nástroj filipovský varhaník Jiří Chlum, kterého zpěvem doprovodí Dagmar Čemusová.

Koncert pořádají Arte musica a Římskokatolická farnost Jiříkov.

Po koncertě provede P. Jozef Kujan žehnání nového CD alba Jiřího Chluma a Dagmar Čemusové, které vydává Karmelitánské nakladatelství.

CD přináší poslech varhanních skladeb světových varhaníků a skladatelů, jako je Luis Vierne, Max Réger, J. S. Bach či Vítězslav Novák, ale i více jak desítku varhanních improvizací Jiřího Chluma. Dagmar Čemusová přednese několik variací skladby Ave Maria, kterou v různých časových a stylových obdobích složila řada různých autorů. Posluchač tak bude mít jedinečnou příležitost vlastním sluchem vnímat proměnu a vývoj hudby v průběhu staletí a pochopit tak i část její historie.

CD varhanních skladeb v podání Jiřího Chluma a Dagmar Čemusové se tak stane vítaným vánočním dárkem pro každého ctitele vážné hudby a varhan, které jsou právem označovány za královský nástroj.

Nové CD je možné zakoupit nejen na místě při koncertě, ale také v Městském informačním centru v Rumburku a ve Šluknově a v knihkupectví Kalivoda v Rumburku.

Tisk Tisk | E-mail E-mail