Pytlákova schovanka – závod na 333 nebo 222 minut

Tištěné noviny 18/2010 | 7. 10. 2010 | Nezařazené

Letošní 4. ročník cyklisticko-orientačního závodu Pytlákova schovanka se letos konal v Lipové v sobotu 18. září. Pořadatelé si tento region vybrali proto, že nabízí závodníkům nejen ideální podmínky pro samotný závod, ale je také velmi atraktivní svou krásnou krajinou, zachovalou vegetací a řídkým osídlením. Závod byl vypsán ve dvou délkách tratí, a to na 333 a 222 minut, a ve třech kategoriích (muž-muž, žena-žena, žena-muž) všech věkových a výkonnostních skupin. Mezi 292 účastníky byli závodníci ze všech koutů Čech i Moravy a k radosti pořadatelů i 11 dvojic ze sousedního Německa a páreček Američanů.

Startovalo se za chladného počasí v 10.00 hodin z centra závodu od restaurace „U Pytláka“ a cyklisté do cíle dojížděli do 17.00 hodin. Trať zavedla závodníky z Lipové až do sousedního Německa. Pro děti závodníků a příchozí byla možnost zkrátit si chvíle čekání v netradičních hrách a soutěžích, na kterých se spolupodílel i místní obecní úřad.

Jako každý rok, i letos se mezi závodníky uskutečnila dobrovolná sbírka pro dětský domov v Lipové u Šluknova, a to dle pravidla za každých deset nasbíraných bodů v závodu 1 koruna. Tak bylo mezi účastníky vybráno 4439 Kč. Děti a zástupci domova sbírku převzali společně s dárky od sponzorů. Zaplněnému sálu v restauraci U Pytláka předvedl své taneční nadání Fanda, malý talent z dětského domova. Nechyběla tombola a rozjařenou náladu účastníků závodu podpořilo vystoupení hudební skupiny Semeno a písničkáře Hustýho Wimpyho.

Příští, již pátý ročník se chystá opět na třetí sobotu v září příštího roku, konkrétně 17. 9. 2011.

Vytisknuto z webu Rumburské noviny: http://archivrn.rumburk.cz

URL příspěvku: http://archivrn.rumburk.cz/2010/10/07/pytlakova-schovanka-zavod-na-333-nebo-222-minut/