Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburk pomůže postiženým srpnovými povodněmi

Až padesátitisícovými dary pomůže město Rumburk lidem, jejichž domácnosti utrpěly škody při srpnových povodních a záplavách. Usnesla se na tom Rada města Rumburk a návrh schválili i rumburští zastupitelé.

Prudké přívalové deště způsobily na začátku srpna zaplavení desítek soukromých domů a dalších objektů a tím i mnohamilionové škody. Pracovní komise tvořená ze zástupců vedení města, znalců a pracovníků Městského úřadu Rumburk vyhodnotila způsobené škody a rozčlenila je do tří kategorií, podle kterých je určena i výše finančních darů.

Do kategorie malých škod se řadí objekty, u nichž byly vyplaveny pouze sklepní prostory bez významného vybavení. Tito poškození dostanou od města dar ve výši deseti tisíc korun. Třicetitisícové dary poputují k těm, kterým voda částečně zatopila domácnost nebo poničila související prostory s významným vybavením. Úplné nebo významné zatopení domácnosti nebo nemovitosti, které způsobilo velké škody, bude kompenzováno částkou padesáti tisíc korun. Poskytnutí těchto finančních darů v celkové výši 2,590 milionu korun zajistilo vedení města z rozpočtové rezervy. Díky tomu tak pomoc poputuje k 79 postiženým rumburským domácnostem.

Mimo tuto pomoc mohou postižení žádat i o výplatu dávky v hmotné nouzi a navíc mohou prostřednictvím města požádat o poskytnutí jednorázového příspěvku z dotace Ministerstva pro místní rozvoj na poškozenou domácnost, a to ve výši třiceti tisíc korun.

„Bez ohledu na stávající problematickou situaci veřejných prostředků je třeba si uvědomit, že nic podobného rumburské obyvatelstvo za posledních více jak sto roků nepostihlo a k poskytnutým darům přistoupit jako k solidaritě všech lidí ve městě s těmi, kteří byli velkou vodou postiženi a kterým v mnoha případech zásadně zasáhla do jejich životů,“ uvedl místostarosta města Darek Šváb.

Tisk Tisk | E-mail E-mail