Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburská poliklinika se stane opět centrem ambulantní péče

Zlé časy rumburské polikliniky jsou již minulostí. Představenstvo Lužické nemocnice a polikliniky a.s. již před časem rozhodlo o sestěhování svých ambulancí lékařů do této budovy, a tak tuto budovu čeká v nejbližších měsících výrazný rozkvět. Od tohoto roku zde probíhají intenzivní rekonstrukční práce, aby pracoviště zdravotníků a zázemí pro pacienty odpovídalo moderním a přísným požadavkům. První lékaři by se mohli nastěhovat již v nejbližších týdnech.

Rekonstrukce probíhají již od poloviny února. V prvních třech podlažích byla rekonstruována všechna sociální zařízení pro personál i pacienty, přestavbě se nevyhnuly ani rozvody teplé a studené vody, odpadů a elektroinstalací. Po komplexní rekonstrukci je již ambulance gynekologie a podle předsedy představenstva společnosti Darka Švába schází k jejímu zprovoznění jen podpis smlouvy ze strany pojišťovny. „Vyhráli jsme sice už na začátku prázdnin na krajském úřadě výběrové řízení na poskytovatele této péče, ale smlouvu s námi zatím zdravotní pojišťovny, hlavně VZP, neuzavřely. Podle posledních zpráv, které máme, by tato důležitá listina měla být podepsána již brzo. Pak už nic nebude bránit v tom, aby byl provoz v nové gynekologické ambulanci spuštěn,“ dodává Darek Šváb.

Těsně před dokončením rekonstrukce jsou již obě dvě ambulance neurologie a ambulance funkční diagnostiky EEG a EMG. Již koncem října sem budou moci zavítat první pacienti. V této etapě znovuzprovoznění polikliniky bude také otevřen denní infuzní stacionář.

Ještě do konce tohoto roku by měly být dokončeny rekonstrukce prostor pro přestěhování plicního pracoviště TRN a kalmetizace. Zároveň se pracuje na vybudování kočárkárny pro maminky a připravuje se rekonstrukce vstupního vestibulu. „Sestěhování ambulancí do této budovy je logickým výsledkem našich snah zdostupnit a zkvalitnit zdravotní péči lidem z celého Šluknovského výběžku. Velkou roli pro toto rozhodnutí hrálo nejen to, že budova po rekonstrukci bude naprosto vyhovovat všem náročným požadavkům doby, ale i to, že leží téměř v samém centru města a je tak pohodlně přístupná nejen rumburským občanům, ale i těm, kteří do Rumburku přijedou na vyšetření vlakem či autobusem z jakéhokoliv města Šluknovska. Navíc soustředění ambulancí do jednoho místa je pro pacienty také výhodné, protože nebudou muset za svými lékaři a vyšetřeními běhat po celém městě, ale budou mít vše k dispozici pod jednou střechou,“ uzavírá Darek Šváb.

Rekonstrukční práce a rozšiřování lékařské nabídky bude plynule probíhat i v příštím roce.

neurologie1

Interiéry polikliniky v Rumburku postupně procházejí rekonstrukcí. Na fotografii budoucí ambulance neurologie. Foto: gdo

Tisk Tisk | E-mail E-mail