Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Kudy kam?

Varnsdorfští výtvarníci otevřou 21. října svou výstavu v budově varnsdorfské knihovny. Pomalu se tak vrací tradice podobných výstav, které se dříve konaly ve varnsdorfském muzeu. Volná tvorba deseti autorů a autorek bude k vidění do konce listopadu, a to vždy v pracovní dny od devíti do jedenácti a od dvou do čtyř hodin.

Kapela Kryštof zahraje 23. října v rumburském kulturáku. Populární skupinu netřeba představovat, začátek v půl osmé. Zazpívají například „Slova jsou jen kapky deště a Ty voláš, ať prším ještě…“ A já koukám z okna a ono opravdu prší ještě, takže volám: NEPRŠ UŽ!

Nový český film vstoupí do kin rovněž 21. října, jmenuje se Občanský průkaz a na motivy knihy Petra Šabacha ho natočil Ondřej Trojan. Příběh se odehrává v sedmdesátých letech a vypráví o chlapcích, kteří v patnácti letech dostanou občanský průkaz a v osmnácti se snaží uniknout vojně a pokoušejí se získat modrou knížku. Ach bože, ještě teď bych dal za modrou knížku cokoli, a to ji už nepotřebuju, a chorob mám dost na dvě! Podle prvních ohlasů se film povedl. V rumburském kině se hraje hned několikrát, poprvé hned jednadvacátého.!

V tu samou dobu se v okolí bude hrát film The Doors – When You’re Strange, celovečerní dokument o hudební skupině, která byla ve své době zjevením, a pro někoho je stále. Nabízí se nám tak zajímavé srovnání, jak se žilo ve svobodném světě na konci let šedesátých a ve světě nesvobodném v letech sedmdesátých. Doors – When You’re Strange hrají v Rumburku 24. října a v Krásné Lípě 3. listopadu. Občanky s sebou!

Tisk Tisk | E-mail E-mail