Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Nezáživné derby skončilo zaslouženou plichtou

SK Stap Tratec Vilémov – ŘEZUZ Děčín 1:1 (0:0)

V sobotním zápase (9. 10.) se na vilémovském hřišti utkaly celky domácího Vilémova s dosud nejméně bodujícím týmem v tabulce ŘEZUZ Děčín.

Domácí tým byl oslaben absencí klíčových hráčů Kříže, Buryánka, Nagye a Greňa, což se zřejmě podepsalo i na kvalitě hry, zejména její první půle. Tu zcela ovládli Děčíňáci, kteří přijeli posíleni o dva borce z Junioru a o úplně nového trenéra Horáčka.

Jejich bojovný duch a touha po vítězství přetrvala i přes přestávku, zvlášť když se jim podařilo tři minuty před koncem prvního poločasu dát domácím gól do šatny, a tak měli po celých osmdesát minut více ze hry a nedávali domácím příliš prostoru ke kombinaci a vytváření si brankových příležitostí.

Na kvalitní odvetu se zmohli vilémovští fotbalisté až v závěrečné desetiminutovce, v níž vyvinuli obrovský tlak na svého soupeře. Jediným výsledkem však bylo pouze srovnání skóre na 1:1 v 80. minutě, kdy se k míči dostal střídající Greňo. Naděje na vítězství svitla domácím ještě v devadesáté minutě, kdy se pokusil Šmalcl z trestného kopu vstřelit rozhodující branku. Gólman Chodur byl však pozorný.

Domácí tentokrát podali podprůměrný výkon, který by určitě na udržení divize v dalších zápasech nestačil. Je to škoda, protože výhra s tímto soupeřem by znamenala další důležité body k záchraně a k odrazu v tabulce od sestupem ohrožených míst. V následujícím kole si Vilémov přivezl ze hřiště SK Polep vysokou porážku 6:0.

 

Sestava Vilémova: Loos – Kopřiva, Šmalcl, Svoboda (ŽK – 70. Zaspal), Nagy L. (60. Greňo – ŽK), Winzig, Vlk (ŽK), Havel, Očipka, Kubeš a Kurel (ŽK).

Tisk Tisk | E-mail E-mail