Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburští judisté jsou ve vynikající formě

S podzimem začaly kromě pravidelných úterních a čtvrtečních tréninků oddílu JV JUDO při Domě dětí a mládeže Rumburk i turnaje.

 

Prvním, kterého se rumburští judisté zúčastnili, byl 18. září kvalifikační turnaj v Brně. Vzhledem ke vzdálenosti a náročnosti klání, kterého se zúčastnilo 1100 závodníků z 11 zemí, zastupovalo za Rumburk pouze pět závodníků, od kterých se i přes jejich zkušenosti nečekalo medailové umístění. Zato se počítalo se ziskem bodů do kvalifikace. To se zdařilo, a tak budeme moci některým fandit i na přeborech celé České republiky.

Velkou radost dělají ti nejmenší. Mláďata mají za sebou již troje závody. Z Putovního poháru v Teplicích (25. 9.) si zlato přivezl Alexandr Pešek, stříbro vybojoval Michal Keluc, který dokázal porazit i soupeře se zeleným pásem. Stříbrní byli i Karel Macoun, Patrik Šabo, Lukáš Jonásek, Dominik Púdelka a Zdeňka Jeřábková. Cenu z bronzu vybojovali Václav Grof, Pavlína Koutecká, David Mareš a Lukáš Šabo.

V Turnaji mláďat v Litoměřicích zvítězil teprve šestiletý Tobiáš Gajdoš, když vyhrál čtyři zápasy a z toho tři na plný počet bodů. Dalším prvním místem se mohli pochlubit Karel Macoun i Lukáš Šabo, druhým pak David Mareš, třetím Lukáš Jonásek a Tomáš Kočí.

Z deseti rumburských startujících na Putovním poháru v Mostě si jich osm přivezlo medaili. Zlatou plaketu vybojovali Lukáš Jonásek a Karel Macoun. Na turnajích poprvé startující Eliška Bradáčová, která bojovala pouze mezi chlapci, srdnatě dvěma svým soupeřům srazila sebevědomí a navíc vybojovala stříbrnou medaili. Další stříbro získali Lukáš Šabo, Radek Tejnar a David Mareš. Bronzovou trofej získali Patrik Šabo a rovněž poprvé startující Martin Balvín, který získal své první vítězství nad soupeřem na tatami. Během jednoho turnaje vybojovali rumburští závodníci neuvěřitelných 25 medailí.

JV Judo Rumburk

Tisk Tisk | E-mail E-mail