Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Tajemníci úřadů se sešli na pracovní schůzce

Schůzku tajemníků městských a obecních úřadů svolala na 7. října na rumburskou radnici tajemnice Městského úřadu Rumburk Dagmar Žáková.

Schůzky se zúčastnili i přizvaní pracovníci státní správy, kteří předali tajemníkům nejnovější informace týkající se změn legislativy, například v oblasti životního prostředí, a to zejména v souvislosti s nedávnými povodněmi a z toho vyplývajících opatření do budoucna. Hovořilo se i o změně zákona o obcích ve vztahu k říjnovým komunálním volbám, o změnách personální agendy související se zaváděním nového katalogu prací, a o problematice datových schránek.

Tajemníci ocenili, že Dagmar Žáková tradici těchto schůzek, která v minulých letech citelně strádala, znovu obnovila. Zdůraznili, že výměna informací a zkušeností je pro ně velmi důležitá a že je nutné na této úrovni úzce spolupracovat i v příštích letech.

Tajemníci městských a obecních úřadů patří k nejdůležitějším osobám těchto institucí. Jsou personálními šéfy a zodpovídají nejen za kvalitu a práci úředníků, ale i za plnění státní agendy a chod celého úřadu.

Tisk Tisk | E-mail E-mail