Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Žactvo uspělo na mistrovství republiky

Na pražském stadionu Slávie v Edenu se 11. a 12. září konalo Mistrovství České republiky staršího žactva v atletických disciplínách. Oddíl atletiky TJ Rumburk reprezentovali v chůzi na 3000 m Šárka Dvořáková, Šárka Walterová a Radoslav Vyčítal.

Přestože obě dívky byly v nebývale početném startovním poli, v němž se na start postavilo šestnáct závodnic, nejmladší, bojovaly se svými soupeřkami velmi srdnatě, ale i se stylem sportovní chůze a samy se sebou. Rumburské závodnice překvapily chodeckou veřejnost svými výkony, obě si vytvořily osobní rekordy a splnily tak vytyčený plán úspěšnosti na tento významný republikový závod. Šárka Dvořáková obsadila deváté místo časem 20:25,25 a desátá Šárka Walterová došla do cíle za 20:38,48. Radoslav Vyčítal v čase 18:46,4 vybojoval čtvrté místo a tím získal nominaci na mezistátní utkání Česko – Slovensko, které se konalo následující víkend 18. září v Hodoníně. Zde získal jeden bod pro tým ČR II.

Kromě našich začátečnic startovaly na mistrovství České republiky již zkušené atletky sestry Anežka a Eliška Drahotovy, posledním rokem reprezentující atletický oddíl USK Praha jako žákyně. Ve svých disciplínách neměly konkurenci, Anežka vyhrála běh na 1500 m časem 4:41,50 a Eliška chůzi na 3000 m za 15:21,26.

Tisk Tisk | E-mail E-mail