Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Píšete nám – Smysl zbožnosti

Někdy se nám může zdát, že to žádný smysl nemá, a o to více v dnešní době, která je převážně materialistická a konzumní, víra v Boha jako by patřila do starého železa. Někdo také může říct: „Vždyť Bůh není – to by se přece nedělo tolik nespravedlností.\“ Ale co Ježíš z Nazaretu? O něm opravdu víme, že žil, a ten o Bohu mluvil, a dokonce ho nazýval svým otcem. Může nám také vyvstat na mysli, a co ateisté, těm se daří dobře, tak proč věřit? Pravda je, že jsou tady tací lidé, kteří nevěří v Boha, ale jednají tak, co je v jeho očích dobré. Těm říká, že budou ospravedlněni na základě jejich skutků.

Víte, víra v Boha dělá lidi lepší, a to je to, oč tu běží. Mnoho lidí říká, že smrtí život nekončí a že je tzv. posmrtný život. A tam se nám bude dařit podle toho, jak jsme jednali na tomto světě. Bůh sám říká: „Hlavní rozdíl mezi svévolníkem a člověkem, který ve mne věří, ale také se podle toho chová, je v tom, že připravuji den, kdy bude mým zvláštním vlastnictvím.\“

Hodně lidí asi nad tímto článkem mávne rukou, ale i kdyby to jednoho jediného jedince vedlo k zamyšlení, mělo to význam.

R. Polena

Tisk Tisk | E-mail E-mail