Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Tenisová dramata i v Rumburku

tenis1 ,,Po pěti hodinách Federer podává na vítězství v zápase… ale Nadal jeho první matchball odvrátil.“ Tak taková jména na rumburských tenisových kurtech sice neuvidíte, ale přesto ani zde o dramatické zápasy není nouze.

30. září tohoto roku jsme exhibicí v teč-kovaných »úborech« ukončili již čtvrtý ročník Rumburské tenisové ligy (RTL), který odehrálo sedmnáct párů z celého Šluknovského výběžku. Vítězem se stal pár z Rumburku Milan Polách a Radek Engl, druhé místo vybojovali letošní nováčci v soutěži Jiří Stránský a Ivo Peroutka, třetí místo patří zástupcům Varnsdorfu, a to Josefu Hambálkovi a Janu Suchomelovi.

RTL se hraje od dubna do září systémem každý s každým. Utkání tvoří vždy dvě dvouhry a jedna čtyřhra. Výsledky jednotlivých zápasů, celkové pořadí, ale i detaily z ligy najdete na stránkách www.rtl.goal.cz.

Dění na tenisových kurtech jsme v letošním ročníku rozšířili o soutěž s názvem ATP – Amatérské Tenisové Pořadí. Do této soutěže jsme započítávali kromě ligových i všechny přátelské zápasy ve dvouhrách i čtyřhrách. Tato soutěž přinesla do našeho sportovního snažení mnoho dramatických zápasů a snahu všech být co nejvýše v žebříčku ATP. Nejlepším hráčem ve čtyřhrách se stal s velkým náskokem Radek Engl. Na stupně vítězů se dále dostali Jiří Diviš a Milan Polách. Vítězem dvouher byl Jiří Stránský. Na druhém místě byl David Novotný a třetí Jan Engl.

Tak jako každý rok, i letos proběhlo na tenisových kurtech několik turnajů ve čtyřhře: Rumburský kanár – Hyundai Havel Cup, Rumburská dvojchyba, Turnaj seniorů nad 45 let a Turnaj smíšených dvojic. V příštím roce plánujeme již existující turnaje rozšířit o turnaj ve dvouhrách.

Abychom dali našemu sportovnímu snažení oficiální kabát, nechali jsme na Ministerstvu vnitra zaregistrovat občanské sdružení Rumburský tenisový klub. Pod jeho záštitou chceme mimo jiné provozovat tenisovou školičku pro malé tenisty, ve spolupráci se SRAS poskytnout místním tenistům co nejlepší podmínky, a co nejlépe spolupracovat s tenisty v širokém okolí.

„Rafael Nadal ukončuje svoji druhou výhodu nechytatelnou zadrženou smečí a stává se tak vítězem letošního Wimbledonu“.

Tisk Tisk | E-mail E-mail