Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Zatančíme si?

Lidé s postižením každý den zažívají spoustu omezení. Musejí se potýkat se svým handicapem, ale i s tím, jak jsou vnímáni okolím. Jsou proto rádi v kolektivu svých, ale zároveň by se chtěli začlenit do normálního běhu života a užívat nejen jeho strastí, ale i radostí. Ve Šluknovském výběžku se o takové začleňování do společnosti snaží Agentura Pondělí.

„Jednou z akcí, kterou agentura pravidelně pořádá, jsou diskotéky,“ vysvětluje Lenka Chroustová, koordinátorka volnočasových aktivit v agentuře. „Nejprve jsme je pořádali v restauraci Hvězda, pak jsme se přemístili do restaurace na koupališti. Chtěli bychom tímto majitelům poděkovat, že nám jednou za čas rezervují odpoledne pro naše klienty, a to bez nároku na pronájem,“ dodává.

Jednou za rok si klienti agentury mohou zatancovat v obleku na plese v Krásné Lípě. Mají dokonce možnost chodit na taneční hodiny, které jsou přizpůsobeny jejich schopnostem.

„O takové aktivity je velký zájem,“ říká ředitelka agentury Monika Lampová a dodává: „Pro nás je běžné, že v dospívání chodíme na kurzy tance, že si občas vyrazíme na diskotéku, ale lidé s postižením takové možnosti nemají. I když je pravda, že ve službě Podpora samostatného bydlení máme uživatelku, která chodí sama.“

V Agentuře Pondělí se klienti věnují hudbě, divadlu a malování. Založili kapelu, vystupují na různých akcích a nedávno proběhla vernisáž obrazů v rumburském domě kultury. Možná jednoho dne jejich úspěchy přesáhnou hranice našeho kraje.

Služba Sociální rehabilitace a Podpora samostatného bydlení je financována z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.

Tisk Tisk | E-mail E-mail