Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Filipovské »pekařky« zvítězily ve sladké soutěži

V Domově důchodců ve Filipově se 24. a 25. listopadu konal již desátý ročník mezinárodní soutěže v pečení vánočního cukroví zaměstnanců domovů pro seniory a pro osoby se zdravotním postižením.

Soutěže se zúčastnilo pět družstev z České republiky, kromě domácího týmu z Filipova i soutěžící z Lipové, Krásné Lípy, Sloupu v Čechách a Bystřan, a také dvě družstva z Německa, z Drážďan a Ebersbachu.

Podstata soutěže spočívala ve vytvoření tří druhů vánočního cukroví – pečeného, nepečeného a dia pečiva, a to z minimálně dvou kilogramů mouky. Osmičlenná porota složená z představitelů měst Jiříkova a Rumburku a ze zástupců dodavatelských a sponzorských firem hodnotila kromě kvality pečiva i aranžmá slavnostní vánoční tabule.

Hodnocením poroty prošla úspěšně všechna družstva. Na třetím místě se umístilo družstvo Domova pro seniory Bystřany, druhé místo patřilo Domovu pro seniory Sloup v Čechách a historicky poprvé se vítězem stal tým pořádajícího Domova pro seniory Filipov ve složení Kamila Gajdošová a Markéta Mazánková.

Účastníci akce se rozjížděli domů sladce naladěni a natěšeni na další ročník soutěže s tím, že zde bylo příjemně, a proto se sem napříště rádi vrátí vyzbrojeni novými recepty.

peceni1

Vítězný tým z Filipova – Kamila Gajdošová a Markéta Mazánková. Foto: archiv

Tisk Tisk | E-mail E-mail