Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Krásnolipští kynologové mohou mluvit o úspěších

Kynologové registrovaní v ZKO Natura Krásná Lípa budou již v prosinci hodnotit svoji činnost, kterou vykazují od letošního května. Nebudeme předbíhat hodnocení, ale již nyní můžeme říci, že naše činnost je velice úspěšná.

Ve výcvikové činnosti se nám dařilo a plno zkoušek z výkonu se psy jsme udělali jak na své půdě, tak i na jiných cvičištích. Dvě naše mladé kynoložky Bára Karbusická a Valerie Šmídová se zúčastnily Tábora talentované mládeže ve Starém Plzenci. Členům ZKO se dařilo i na poli výstavním, mnoho pejsků obdrželo pěkná výstavní ocenění.

Vzhledem k tomu, že i v tomto sportovním odvětví je velká migrace členů, i v naší organizaci se uvolnilo několik míst, která jsou nyní volná pro nové zájemce o sportovní výcvik v kynologii. Věřte nebo ne, výchova a výcvik psů je stejně náročný sport, jako každý jiný. Jen jeho popularita není tak velká, jako například hokeje.

Nemalou zásluhu na našich úspěších mají i manželé Blažkovi, kteří nám poskytují velmi pěkné zázemí ve svém Rekreačním středisku Natura v Rumburku, za což jim patří velké díky. Do roku 2011 přejeme všem našim členům i dalším kynologům mnoho zdraví a úspěchů se psy.

Jiří Štěrba

Tisk Tisk | E-mail E-mail