Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Krátké ohlédnutí trenéra Dužára za fotbalovou sezónou

František Dužár, trenér mužů FK Rumburk je s uplynulou podzimní sezónou až na výjimky spokojen. Jeho tým hrající I.A třídu většinou splnil vytčené cíle a trenér celkem optimisticky hledí do nové sezóny.

„Na začátku jsme si dali za cíl hrát v soutěži důstojnější roli než v minulém ročníku a pohybovat se v horní polovině tabulky. To se nám částečně podařilo. Důstojnější roli hrajeme určitě, i s mladými hráči, kteří se k nám připojili. Sice na tuto soutěž nemají všichni, ale pracujeme s nimi, snažíme se zapojit je do mužstva, a pokud vydrží náročnou zimní přípravu, mohli by se stát na jaře stavebním kamenem týmu a nastupovat v mistrovských zápasech, což bych si přál určitě nejen já, ale i oni a vedení,“ přiznává trenér.

Rumburský tým se sice proti plánům v horní polovině tabulky nepohybuje, ale je v polovině (na sedmém místě) s 19 body. „Důvodů je více, ale nejvýznamnějším z nich je zakončení některých utkání a individuální chyby jednotlivců v obranné fázi, což se dá sice určitou měrou omluvit naším mládím. Někdy ale byli na vině i zkušenější hráči, a to by se stávat nemělo. Musíme se z těchto chyb poučit,“ vypočítává příčiny nesplněných plánů František Dužár.

„Určitě jsme se zlepšili v útočné fázi, kdy oba naši útočníci Chlada a Škyta dali celkem patnáct gólů, a krajní záložníci Vyskočil a Michalína osm. Když ale uvážíme, kolik šancí jsme dokázali spálit, mohl být počet branek o dost vyšší. A když si vzpomenu na zápasy s Mojžířem, s Jílovým, Březinami nebo Libouchcem, mohli jsme mít o dalších šest bodů více. To byly zápasy, které jsme měli dotáhnout do vítězného konce a mohli bychom být v tabulce někde jinde,“ dodává trenér. Ale i přes kritická slova nevidí poslední sezónu černě. „Celkem bychom mohli být spokojeni, jediné, s čím jsem nespokojen, je zbytečný zisk tří červených karet. Dvě jsme obdrželi již za rozhodnutého stavu 4:1 v 80. minutě, a jednu až v 92. minutě zápasu“.

Co se týče současného kádru, bylo by podle Františka Dužára optimální, kdyby zůstal přes zimu pohromadě ve stejném složení. Změnu by udělal jen v případě, že by měl hráč na vyšší soutěž, kde by ale pravidelně hrál. Také se zdá, že do týmu přibudou i posily. „Byl jsem osloven Havlem a Kasalem, kteří projevili zájem u nás hrát. Předběžně jsme se již domluvili s nimi, i s jejich mateřskými oddíly. Oba budou určitě velkým přínosem a jen zvýší konkurenci v našem týmu. Zatím mi nikdo oficiálně neoznámil, že by chtěl od nás odejít, takže by se do přípravy mělo zapojit celkem 22 hráčů,“ vypočítává Dužár.

V současné době rumburští fotbalisté trénují na příští sezónu v hale. Klasická příprava však podle trenéra začíná již 11. ledna a bude dost dlouhá, protože první mistrovské utkání se hraje 26. března. V únoru by měl tým odjet na zimní soustředění do Kořenova, kde se minulý rok všem líbilo a odkud si všichni odnesli nezapomenutelné vzpomínky na závěrečný výlet s trenérem na běžkách.

Přípravné zápasy začínají rumburští hrát ve Varnsdorfu na umělé trávě, kde se postupně utká s Opachem, divizním Vilémovem, Varnsdorfem, Velkým Šenovem a s dorostem z Teplic. Další dva zápasy jsou v jednání.

„Chtěl bych poděkovat všem sponzorům, partnerskému SK Slovanu Varnsdorf, spřátelenému Spartaku Jiříkov, ale hlavně všem zastupitelům a vedení města Rumburku za to, že se všichni nemalou měrou podílejí na naší činnosti. Takže, děkujeme vám všem, že jste s námi!“ dodává na závěr trenér a člen výkonného výboru FK Rumburk František Dužár.

fotbal1

Archivní snímek z jarního derby mezi fotbalisty Rumburka a Šluknova, které skončilo bez branek 0:0. Foto: internet

Tisk Tisk | E-mail E-mail