Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Fotbalový festival se opravdu vydařil

Ve sportovní hale v Rumburku se v sobotu 11. prosince uskutečnil pod záštitou Fotbalové akademie Šluknovského výběžku (FAŠV) první fotbalový festival v kategorii mladších přípravek (ročník 2002 a ml.). Po vzoru Švýcarské fotbalové federace se tohoto nápadu ujali ředitel akademie Zdeněk Heinzel spolu s Martinem Hamadou, který v rámci stáže UEFA Study Group tuto zemi navštívil. Podstatou této akce je nejenom propagace fotbalu jako hry samotné, ale také ostatních pohybových a dovednostních aktivit, které jsou nedílnou součástí sportovní přípravy, především v tomto věku. Kluci tak měli možnost nejenom hrát zápasy, ale též soutěžit v různých jiných disciplínách, jako je člunkový běh, počet přihrávek na čas, kop na přesnost, nohejbal, hra 1 x 1 a kop vzduchem. Protože akci zaštítili druholigoví fotbalisté Slovanu Varnsdorf, byla samozřejmostí nejen autogramiáda, ale také aktivní zapojení do všech soutěží, včetně rozhodování fotbalových zápasů. Mladí fotbalisté tak mohli vidět svoje vzory během celého dne a jejich rady vnímat bezprostředně při všech soutěžích.

Celého klání se zúčastnilo pět družstev, především z blízkého regionu, a sice FAŠV Varnsdorf, SK ZŠ Jablonné v Podještědí, Hrádek nad Nisou a FAŠV Rumburk posílené Martinem Hamadou juniorem. Protože to byla akce, která zde ještě nikdy nebyla zorganizována, bylo očekávání všech veliké. Po závěrečném předání cen všem hráčům jsme si nakonec mohli říci, že toto očekávání bylo určitě naplněno.

Velké poděkování patří nejenom pořadateli festivalu FAŠV spolu s patrony této akce – druholigovými fotbalisty Slovanu Varnsdorf Matějem Kotišem, Jardou Jordákem, Jirkou Stehlíkem a Vlastou Chodem, ale také všem trenérům zúčastněných týmů, jejich svěřencům a rodičům za podporu svých ratolestí. Jejich zápal a nadšení po celý den bylo tou největší odměnou a zároveň inspirací na další festival i pro další věkové kategorie, které už máme připraveny.

 

Martin Hamada

Tisk Tisk | E-mail E-mail