Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Kudy kam? Průvodce vaším volným časem

S novým rokem přišla plesová sezóna. Tedy, jděte a plesejte! Nebo se to říká nějak jinak?

Taky tu máme novou výstavní sezonu v šenovském Clubu. Výstavní sezónu pro letošek zahájí již 15. ledna fotograf časopisu Reflex Tomáš Tesař s cyklem černobílých fotek »Život ulice«. Fotky pocházejí z mnoha destinací, Tomáš sám je však Severočech, konkrétně Jablonečák. Tam začal fotit a pracovat v novinách. Jeden čas dokonce vedl Jablonecký deník, ale pálilo ho dobré bydlo, a tak nějaký čas pracoval jako fotoprodukční, až dosáhl na místo fotoreportéra právě v Reflexu. Prosadit se ve velké konkurenci vedle fotografů, jako je třeba Jan Šibík, nebo Petr Jedinák, vyžaduje víc, než umět zaostřit. V roce 2009 se umístil i v soutěži Czech Press Photo s cyklem bezvadných fotek »Muslimské děti hrají fotbal«. Takže určitě na Tesaře do Šenova!

V lednu je možné dvakrát navštívit Čínu. 21. ledna od 18.00 hodin v Městském muzeu ve Varnsdorfu bude provázet Tomáš Beneš a 26. ledna na Kopečku v Rumburku zamíří ze severního Vietnamu přes Yunan, Sechuan a podél tibetských hranic do Pekingu Bára a Rosťa Součkovi. Tentokrát v 19.00 hodin.

Rumburští punkeři Wrata wot stodoli pokřtí 22. ledna v 18.00 hodin svou první desku v rumburském „tipáči“. Hurá!

Nakonec tu mám pozvání na akci, která snad není ani kulturní, ale rozhodně je ojedinělá, a pokud je mi známo, nemá v okolí obdoby. Jedná se o první večer staroty Varnsdorfu Martina Louky s občany města ve varnsdorfském divadle. Tématem bude nezaměstnanost, začíná se v 18.00 hodin. Zvyklý na takové akce, kdy se představitelé měst ukazují na veřejnosti spíše před volbami, skoro mám chuť vypsat sázky, jak dlouho může jednomu takové odhodlání vydržet.

Tisk Tisk | E-mail E-mail