Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Píšete nám

Úvaha nad usnesením č. 63/2010 ze dne 9. 12. 2010, dále jen ceník za svoz a zneškodňování komunálního odpadu a ukládání stavební sutě ve sběrném dvoře s účinností od 1. 1. 2011

Po obdržení nového ceníku za likvidaci odpadů pro rok 2011 za výše uvedené služby sběrného dvora reaguji, jako obyvatel a řádně platící občan města Rumburk za svoz odpadu, na již schválený ceník za likvidaci odpadů.

Vcelku je mi jasné, že likvidace odpadů (domovních, nebezpečných aj.) je stále nákladnější. Já osobně jsem uvítal (jako zákazník platící vývoz sběrné nádoby) bezplatný vývoz trávy a objemnějšího odpadu do sběrného dvora. Přemýšlel ale někdo nad tím, co bude, dle mého zdravého rozumu, od nového roku následovat? Podle mne se prostory sběrného dvora vyprázdní, ale umím si představit, kolik peněz bude stát svoz odpadů z lesů, příkopů od cest a jiných zákoutí. Asi nikoho nepotěší při letní procházce lesem všude přítomný zahnívající odpad. Nechci se ani dohadovat se sousedy, kteří budou listí a jiný bio odpad likvidovat pálením, Městská policie v Rumburku má podle mne důležitější práci.Podle mne se Rada města měla zaměřit na občany – vlastníky nemovitostí, chataře, kteří za likvidaci neplatí vůbec a kteří nemůžou nikterak prokázat likvidaci jakýchkoliv odpadů, s tím samozřejmě souvisí také jistá úprava pro kontrolní orgány města. Myslím, že právě tady jsou dost velké rezervy.Myslím a jsem přesvědčený, že tento krok není uvážený a jen nový rok ukáže, jak rada města byla v tomto kroku úspěšná.

Děkuji za případnou reakci námi zvolených zastupitelů města.

S pozdravem a přáním snad lepších dnů v novém roce 2011.

 

Václav Cerman ml.

občan města Rumburk

Tisk Tisk | E-mail E-mail