Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Kudy kam? Průvodce vaším volným časem

Pravděpodobně film roku The Social Network, který zatím získal čtyři Zlaté globy, a zřejmě si brousí zuby na Oscary, dorazí do kina v Dolním Podluží. Možná jste zachytili, že jde o film, který pojednává o počátcích sociální sítě Facebook. František Fuka, který je autorem českých titulků (takže ho asi viděl víckrát), mu dává plných sto procent a na svém filmovém blogu mimo jiné píše: „Důvod, proč tomuto filmu nedávám štítek »super«, je ten, že jde bohužel o film extrémně nevhodný pro neamerického diváka.“ A vysvětluje: „Problém je v tom, že se v něm spousta věcí točí jednak kolem reálií amerického vysokoškolského života (například, co je to vlastně „facebook“ s malým F), kolem reálií amerického podnikání a práva, a kolem dalších věcí, které jsou pro Američana samozřejmé.“ Tak nevím, ale asi bych to i tak zkusil a o výsledném dojmu bych informoval; asi na Facebooku. V Podluží se hraje 29. ledna od 18.00 hod.

Ještě, že se ten filmík hraje už od šesti, protože večer vystoupí v doubické Fabrice (říká se ale »jedeme na Fabriku«; zvláštní) ústecká kapela UDG. Po loňském turné, na kterém oslavili deset let trvání, si odpočali a vydávají se do Doubice, aby připravili materiál pro novou desku.

Budeme tedy mít naprosto unikátní možnost poslechnout si nové písně, které vzniknou na týdenním soustředění. Kdyby nic jiného, tak mají starých písniček vagon. Předskočí je, jako tradičně, kapela O5 a Radeček. Začátek ve 20.00 hod.

Tak, a kdo by chtěl devětadvacátého ledna sportovat, může si ve Velkém Šenově zahrát stolní fotbálek. První ročník se bude hrát po celý den v hospodě Club, připraveny jsou hodnotné ceny a projekce Okresního přeboru.

Tisk Tisk | E-mail E-mail