Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Lyžařský vlek v Rumburku stále není v provozu

S přibývajícím sněhem přibývá i dotazů, proč není v provozu lyžařský vlek v Rumburku na Strážném vrchu. Provozovatelem vleku je Správa rumburských areálů sportu (SRAS). K problému nefunkčního vleku ředitel SRAS Radek Engl uvedl: „Důvod, proč vlek stále nejezdí, je prostý. Některým lidem není nic svaté, ani věci, které slouží dětem. Na podzim dva mladíci z Rumburku vykradli zařízení vleku. Poškodili všechny závěsné kotvy a odvezli železné součástky do sběrných surovin. Díky aktivitě zaměstnanců SRAS se podařilo pachatele usvědčit a část zařízení získat zpět. Bohužel, vše bylo tak poničené, že v současné době nešlo zkompletovat jediné závěsné zařízení. Po úspěšném jednání s pojišťovnou jsme objednali všechny chybějící součástky u jediného výrobce tohoto starého typu vleků. A právě liknavost tohoto výrobce je hlavním důvodem, proč vlek nefunguje. Přes každodenní urgence nebyl do-posud schopen dodat požadované díly. Proto se za všechny zaměstnance p.o. SRAS omlouváme všem lyžařům a věříme, že v brzké době budeme moct vlek znovu zprovoznit,“ věří Engl.

Jednomístný vlek typu Poma slouží především dětem, které na téměř 300 metrů dlouhé, ne příliš obtížné sjezdovce podnikají své první lyžařské krůčky. Sjezdovka je uměle osvětlená, a tak je zde možnost i večerního lyžování.

Lyžařský vlek na Strážném vrchu v Rumburku byl poprvé uveden do pro-vozu v roce 1988. Jeho současná oprava by podle ředitele SRAS měla vyjít na 130 tisíc korun.

Tisk Tisk | E-mail E-mail