Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Výstava fotografa Reflexu v šenovském Clubu

První letošní vernisáž má šenovský Club za sebou, výstava Tomáše Tesaře »Život ulice« byla otevřena. Nikdy všechno nejde tak, jak by mělo, tentokrát do průběhu zasáhla krajská konference ČSSD, kam byl Tomáš jako fotoreportér časopisu Reflex odvolán, a tak se vernisáže výstavy svých fotografií nemohl zúčastnit. Naštěstí s tím tak trochu počítal a fotky dovezl už den předem. Dal si kafe, které vyfotografoval (profesionální deformace), a potom zmizel. Každopádně dovezl kolekci zajímavých fotek, které vznikly za zhruba poslední dva roky v Čechách, ve Francii, Velké Británii a v Maroku. Fotky byly pořízeny převážně digitální zrcadlovkou a do »černobílé« je převedl Photoshop. Kromě odebrání barev nedošlo k žádným dalším digitálním úpravám.

„Ten černobílý »look« jim ale každopádně sluší; člověk si říká, sakra, asi bych to taky zkusil. Navíc se ukazuje, že barva (asi) rozptyluje. Hodně snímků je pořízeno do protisvětla, z čehož by měl Sitenský radost,“ hodnotí tvorbu svého kolegy z Reflexu pořadatel výstavy Marek Douša, který čas od času do šenovského Clubu zavádí i novátorské hudební podivnosti. Tentokrát zaznělo šenovskou hospůdkou rozkošnické a rozpustilé Mozartovo dílko.

„Z původně plánovaného večerního koncertu sešlo, ale podařilo se nám připravit náhradní program, a tak (»ještě jednou velký dík«, vzkazuje do éteru) vystoupilo duo muzikantů Patrik Engler z Vilémovského chrámového sboru a Petr Richtr, frontman rockovo – punkové kapely Wrata wot stodoli, kteří na dva fagoty zahráli tři skladbičky. Včetně toho Mozarta. A k překvapení všech, ačkoli se výstavní síň nachází v restauračním zařízení Club, sedla si tu ta muzika jako ta věc (poklička, pozn. red.) na hrnec a publikum se dožadovalo přídavků,“ netají své překvapení Marek Douša.

Snad mohu prozradit, že o dalším pokračování vystoupení obou muzikantů se již jedná, o výsledku vás budeme informovat. Tesařova výstava bude k vidění do poloviny února.

vernisaz2

Šenovský Club. Kulečník, pivíčko, fagoty a fotografie Tomáše Tesaře. Foto: md

Tisk Tisk | E-mail E-mail