Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Zakázané ovoce – prvotina studentky gymnázia

V závěru minulého roku vydalo českobudějovické nakladatelství Nová forma, orientované na začínající autory, prvotinu studentky 2. ročníku rumburského gymnázia Denisy Kudláčkové.

Jedná se o fantasy román s milostnou tématikou Zakázané ovoce. V knize se prolíná realita současného mladého člověka se světem čarodějek a démonů. Hlavní postavou je mladá čarodějka, jež se zamiluje do pohledného muže, kterého vídá ve svých snech. Když se skutečně setkají, ukáže se, že jejich lásce stojí v cestě temné tajemství. Navíc se čarodějčin řád musí utkat s podsvětím démonů. Tedy napínavý příběh blízký právě Denisině věkové skupině. Mezi studenty literárního semináře, ale i mezi dalšími spolužáky vyvolala knížka velký zájem.

Přestože Denisin úspěch vzbudil na gymnáziu pozornost, není to událost tak úplně nečekaná. Už v loňském školním roce totiž zvítězila Denisa v nultém ročníku literární soutěže vyhlášené Gymnáziem Rumburk, jehož se zúčastnila se svými básnickými i prozaickými příspěvky více než dvacítka studentů. Nový ročník soutěže byl vyhlášen i letos a Denisin úspěch bude jistě motivací pro další autory. A zahálet nebude ani Denisa, už prý pracuje na druhém dílu své knížky.

Tisk Tisk | E-mail E-mail