Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Agentura pro sociální začleňování bude na Šluknovsku působit i nadále

Vládní Agentura pro sociální začleňo-vání bude pokračovat ve svém působení v regionu Šluknovsko až do konce roku 2012. Rozhodli o tom členové Monitorovacího výboru Agentury.

„Šluknovsko je jednou z velmi úspěšných lokalit z těch, kde Agentura působí. V tuto chvíli je zde rozpracovaná řada rozsáhlých projektů do evropských fondů, které by jednotlivé obce bez podpory Agentury nedokázaly dokončit. To byl jeden z hlavních důvodů pro setrvání Agentury v této lokalitě,“ shrnuje rozhodnutí Monitorovacího výboru ředitel Agentury Martin Šimáček.

Agentura působí na Šluknovsku od roku 2008. Do lokálního partnerství je zde zapojeno deset obcí a měst a dalších devět subjektů působících v oblasti sociálního začleňování.

Díky řadě připravovaných projektů vzniká na Šluknovsku komplexní síť služeb pro osoby žijící v sociálně vyloučených lokalitách. Například sdružení Cedr mohlo díky projektu za deset milionů korun zakoupit objekt pro azylový dům v Rumburku a brzy začne s jeho opravou. Dům po dokončení nabídne nouzové ubytování pro 22 osob a zázemí pro terénního sociálního pracovníka.

K dalším úspěšným projektům patří projekt »Mám práci«, díky němuž sdružení Cedr zajistilo rekvalifikaci tří desítek uchazečů o zaměstnání ze sociálně vyloučených lokalit. Sdružení Kostka Krásná Lípa se v rámci Evropského roku boje s chudobou zapojilo do protidluhové kampaně, zajistilo vzdělávání pracovníků státní správy a podpory sociálních služeb v regionu.

„Pro nejbližší období chystáme projekt na rekonstrukci Centra sociálních služeb v Krásné Lípě a ve Varnsdorfu, každý zhruba ve výši 20 milionů korun. V České Kamenici a v Jiříkově budou rekonstruována nízkoprahová zařízení, která zajistí pestrou paletu volnočasových aktivit pro děti a mládež,“ vypočítává Hana Volfová. V Rumburku a ve Šluknově se připravují rekonstrukce azylových domů pro rodiče s dětmi.

Tisk Tisk | E-mail E-mail