Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Městská policie Rumburk – z denních záznamů

mp_rumburk2 Zátahy proti opilým teenagerům pokračují

Městská policie v Rumburku se netají tím, že si posvítí na aktivity mladistvých a nezletilých v rumburských nočních podnicích a hernách. V lednu se proti těmto porušovatelům zákona konaly hned dvě kontrolní akce v režii Městské policie Rumburk a Policie ČR. V pátek jednadvacátého se první z nich zaměřila na přítomnost osob mladších 18 let v rumburských hernách. Kontrola navštívila hernu 999 na Jiříkovské ulici, ASIA Hong Kong v Nerudově ulici, Club Las Vegas v ulici U Jiskry a herny MAXI, Ruletu, U Vondráka a U Lorety na třídě 9. května. Strážníci a policisté zavítali i do heren v Palackého ulici, na Ostrov a v ulici Radniční, a naposledy se podívali do Billiard clubu „9″.

Jen v jedné herně, a to v Ruletě na tř. 9. května, kontrola natrefila na mladíka mladšího osmnácti let, avšak ve chvíli, kdy se obsluze nelíbily jeho údaje na občanském průkazu a pro jeho nezletilost ho již doprovázela ke dveřím. Přesto strážci zákona předali tento poznatek odboru sociálních věcí, který již bude dál řešit zákonem netolerovanou návštěvu mladistvého v hazardním nočním podniku.

O několik hodin později vyrazili strážníci s policisty na další společnou akci, tentokrát zaměřenou na podávání alkoholu mladistvým. Kontrola navštívila Sport bar na Lužickém náměstí, Metro ve Vrchlického ulici, hernu Lužan na Lužickém náměstí a Zlatého draka na Dobrovského náměstí. Pozornosti strážců zákona neunikla ani diskotéka Hvězda. Během tří hodin, kdy strážníci a policisté procházeli tyto noční podniky, nenašli nic, co by svědčilo o porušení zákona. Hodinu po půlnoci se tedy vydali na kontrolu restaurace Koupaliště, kde již v minulosti několikrát natrefili na opilou mládež, a i tentokrát zde měli žně. Koupaliště opět nezklamalo a v policejních sítích uvízlo pět osob mladších 18 let, které byly pod vlivem alkoholu. Tentokrát už nebude případ řešit jen »sociálka«, ale do šetření se zapojila i Policie ČR.

Hvězdné problémy

V poslední době se na Městskou policii obrátila celá řada lidí žijících v těsné blízkosti diskotéky Hvězda na Pražské ulici v Rumburku se stížnostmi na porušování nočního klidu. Přestože městská vyhláška nedovoluje pořádání hlasité hudební produkce po třetí hodině v noci, z Hvězdy se ozývaly decibely našlapané moderní rytmy ještě za svítání. 23. ledna přijela na diskotéku, chvilku před půl čtvrtou hodinou ráno, hlídka Městské policie Rumburk, aby tomuto řádění učinila přítrž. Ale mladý čtyřiadvacetiletý podnikatel z Rumburku nechtěl respektovat jakákoliv pravidla slušnosti, městskou vyhlášku i nařízení strážníků a odmítl svou hudební produkci ukončit. Jeho počínání mělo dohru ve správním řízení, kde mu byla udělena pokuta pět tisíc korun. O několik dní později, za ten samý přestupek, mu byla udělena pokuta druhá, v té samé výši. Pokud bude i nadále podnikat v témže duchu, přijde díky pokutám tento »podnikatel« zakrátko na buben.

Podnikavé cizinky se Rumburákům nelíbí

Na Městskou policii v Rumburku se 24. ledna odpoledne obrátila znepokojená paní, že se po třídě 9. května procházejí tři Romky, které okolojdoucím nabízejí nějaké krabičky. Jejich počínání bylo příliš dotěrné a neomalené, a dosahovalo až takové míry, kdy ženy sahaly důvěřivým občanům, kteří jim chtěli přispět nějakou korunou, až do peněženky.

Strážníci se nejprve na ženy zaměřili přes kamerový systém, vzápětí za nimi vyslali hlídku. Překvapeným žebrajícím »krabičkářkám« nezbylo, než se strážníkům legitimovat. Ukázalo se, že pocházejí ze slovenského města Sereď a do Rumburku si vyjely za přivýdělkem. Strážníci jim vysvětlili, že tento způsob obživy není u nás žádoucí a že nebude ze strany MP tolerován.

Městská policie v Rumburku děkuje v této souvislosti občanům, kterým není lhostejný osud jiných a dokáží rozpoznat nebezpečné jednání včas. Díky včasnému oznámení paní, která volala na linku 156, přestože nebyla sama postižena, bylo včas zamezeno možnému protizákonnému jednání.

Celniště v Jindřichově je rájem zlodějů

Při průjezdu Horním Jindřichovem si v pátek 28. ledna půl hodiny před polednem všiml jeden pozorný občan, že na budově bývalého celniště v ulici V. Kováře kdosi trhá střešní krytinu. Nelenil a zavolal na linku 156. Na místo byla okamžitě vyslána hlídka městské policie, před kterou se však zloději dali na ústup. Naštěstí si jich všimla další pozorná žena, která strážníky navedla na jejich stopu a ještě poskytla poměrně přesný popis obou zlodějů. Hlídka tak mohla jít téměř na jistotu. A skutečně, za budovou garáží směrem do ulice Hraniční narazili strážníci na dva muže, kteří před nimi začali utíkat směrem k hraničnímu potoku. Při útěku se zbavili své »celodenní práce« a balík pracně naloupeného měděného plechu odhodili do křoví.

Jeden z prchajících přeskočil potok a utekl na území SRN, druhého podezřelého se podařilo strážníkům zadržet. Podle dokladů se jednalo o třiačtyřicetiletého rumburského občana M. M. Ten dlouho nezapíral a ke svým hanebným skutkům se ochotně přiznal, a ve snaze naklonit si strážce zákona prozradil i jméno svého komplice.

Hlídka dopadeného muže předala na OO PČR Rumburk k dalšímu šetření. Na místě byla pořízena fotodokumentace a jako důkazní materiál byla policistům předána sekera a balík poškozené střešní krytiny.

Zmatená v ulicích

Nejen bezpečnost lidí, ale i divé zvěře leží městským strážníkům v Rumburku na srdci. V pondělí 31. ledna tak chránili před nebezpečím »velkoměsta« mladou srnku, která zabloudila do rumburských ulic. V půl deváté ráno na ni strážníky upozornil telefonát, s tím, že vyděšená srna pobíhá v Máchově ulici a II. polské armády mezi auty. Ve chvíli, kdy strážníci dorazili na místo, byla srnka již v bezpečí na soukromém pozemku jednoho z místních obyvatel. Po dohodě strážníků se správcem honitby a majitelem zahrady zůstala srnka v bezpečí uzavřena za plotem, a teprve večer, když se provoz v rumburských ulicích uklidnil, byla vypuštěna zpátky do přírody.

Tisk Tisk | E-mail E-mail