Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Na pokerový trůn Šluknovska zasedl v lednu nový král

První ročník Šluknovské pokerové ligy byl zakončen v Domě kultury ve Šluknově. Zde byl také vyhlášen vítěz základní části složené z devíti turnajů, a jednoho finálového Main Eventu.

„Liga byla po celou dobu zajímavá a celkem vyrovnaná a o překvapení nebyla nouze. Jmenovat například můžeme druhé místo v jednom z turnajů známého fotbalového brankáře šluknovského Plastonu a pokerového nadšence Tomáše Bednáře,“ poznamenal hlavní pořadatel Josef Pazderka.

Na jednotlivá kola se scházela solidní účast okolo třiceti hráčů z celého výběžku, což dávalo i slušný prizepool (peněžní odměna) pro nejlepší. Od prvního kola pevně držel vedení rumburský Jaromír Růžička. Stabilně končil na předních pozicích, získával body a neohroženě vévodil tabulce. Ovšem až poslední kolo se mu stalo osudným, když z turnaje vypadl příliš brzy, čehož dokázal využít z průběžného třetího místa dotírající varnsdorfský přeborník Pepa Vodák, bodově přeskočil Růžičku a tím se stal i vítězem základní části ligy. „Za prvenství získal volnou vstupenku na Celebrity Poker Tour v Praze, kterou hrají i známé mediální tváře, jako například Leoš Mareš, Hanka Mašlíková, Dominika Meszárošová, Pavel Novotný a další,“ pokračoval Pazderka.

Tímto posledním turnajem také vykrystalizovala finálová devítka, do které se snažila vměstnat bezmála dvacítka výborných hráčů, kteří ještě měli šanci. Nakonec si poslední postupové místo zajistil trpělivou a zodpovědnou hrou filipovský matador Jarda Bodlák st.

Ve velkém finále v Main Eventu seděli u finálového stolu celkem čtyři Šluknováci (Pazderka, Zeman, Žďánský, Jirků), dva Rumburáci (Růžička, Vaigl) a po jednom zástupci měst Varnsdorf (Vodák), Velký Šenov (Pekárek) a Filipov (Bodlák). Šenovský Pekárek se bohužel z rodinných důvodů na finálový turnaj nemohl dostavit, a tak dealer rozdal karty jen osmi nejlepším hráčům.

Se všemi soupeři si nakonec nejlépe poradil opět Pepa Vodák, vítěz základní části, a cestu do Prahy si tak zopakuje, tentokrát s volnou vstupenkou v hodnotě 10 000 Kč na prestižní Českou pokerovou Tour, kterou vysílá ČT4 Sport na svém kanálu.

Více informací na stránkách pořadatele www.poker-rumburk.cz.

Zdroj: DD

Tisk Tisk | E-mail E-mail