Severoameričtí Indiáni ožili v Rumburku

Tištěné noviny 03/2011 | 10. 2. 2011 | Nezařazené

indiani2 Že indiánskou zbraní jek luk a šíp, či že Indiáni bydlí v týpí ví každý kluk i holka. Ale že tětivu k luku si Indiáni vyráběli z bizoních šlach, hroty šípů z kostí, nebo že stavba týpí je výhradní záležitostí indiánských žen, to už věděl jen málokdo.

Tyto a mnoho jiných zajímavostí ze života původních obyvatel Severní Ameriky se daly získat na indiánské výstavě, kterou ve výstavní síni Domu kultury Střelnice Rumburk připravili Indiáni z vesničky Rosehil.

Odborný výklad si nenechaly ujít například děti ze Základní školy Pastelka v Rumburku. Ale nejen ony dychtily po informacích. Repliky zbraní, oblečení, hudebních nástrojů, hraček a dalších každodenních potřeb prérijních indiánů si nenechali ujít ani středoškoláci ze šluknovské lesnické školy. Malé i velké zaujala i modelově zpracovaná architektura původních obyvatel Severní Ameriky, či dobově vybavený interiér týpí.

Ti, kteří se se životem sevoroamerických Indiánů nestihli seznámit, budou mít ještě jednu možnost. Organizátoři výstavy ji plánují zopakovat opět na podzim.

Vytisknuto z webu Rumburské noviny: http://archivrn.rumburk.cz

URL příspěvku: http://archivrn.rumburk.cz/2011/02/10/severoamericti-indiani-ozili-v-rumburku/