Správa Národního parku vyhlašuje fotografickou a vědomostní soutěž

Tištěné noviny 03/2011 | 10. 2. 2011 | Nezařazené

Správa Národního parku České Švýcarsko vyhlašuje v úvodu roku 2011 hned dvě soutěže pro milovníky přírody všech věkových kategorií. Soutěžící si mohou prověřit svou znalost místní přírody ve vědomostní soutěži, nebo se utkat s konkurenty v soutěži fotografické. Nebo obojí. Uzávěrky soutěží jsou stanoveny na 30. dubna 2011.

„Soutěže s národním parkem již mají určitou tradici, u vědomostní se jedná o jedenáctý a u fotografické soutěže o desátý ročník,“ říká Jakub Juda z oddělení vztahů s veřejností při Správě národního parku České Švýcarsko, a dodává: „Soutěže jsou velmi oblíbené a již nyní se těšíme jak na odpovědi na otázky, tak i na krásné fotografie obdivovatelů zdejší krajiny.“

Fotografická soutěž je letos zaměřena na téma »Zima v Českém Švýcarsku«. Soutěžící ve dvou věkových kategoriích (do 21 let včetně a od 22 let) mohou své fotografie se zimní tématikou zaslat v digitální podobě či na papíře o minimálním formátu A5 na elektronickou či poštovní adresu správy parku. Počet fotografií od jednoho soutěžícího je omezen na deset kusů. Bližší podmínky soutěže zájemci najdou na adrese www.npcs.cz/fotograficka-soutez. V každé kategorii porota vybere tři vítězné fotografie a výherci kromě slávy obdrží také věcné ceny.

Tématem vědomostní soutěže jsou lesy národního parku, neboť rok 2011 byl vyhlášen Mezinárodním rokem lesů. Úkolem soutěžících, pro které neplatí žádná věková omezení, je zodpovědět deset připravených otázek, přičemž mohou vybírat vždy ze tří možností. Ti, kteří všech deset dotazů zodpoví správně, postoupí do slosování o věcné ceny. Celkem bude odměněno 12 šťastlivců, neboť soutěžící jsou rozděleni do čtyř věkových kategorií, do 11 let, od 12 do 15 let, od 16 do 19 let a nad 19 let. Podrobnosti o vědomostní soutěži, včetně otázek, najdou zájemci na stránkách www.npcs.cz/vedomostni-soutez.

Tomáš Salov

Vytisknuto z webu Rumburské noviny: http://archivrn.rumburk.cz

URL příspěvku: http://archivrn.rumburk.cz/2011/02/10/sprava-narodniho-parku-vyhlasuje-fotografickou-a-vedomostni-soutez/