Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Tříkrálová sbírka 2011 byla zase o něco bohatší

Při letošní Tříkrálové sbírce, kterou na Šluknovsku organizovala Oblastní charita Rumburk, se podařilo skupinkám koledníků nasbírat celkovou částku ve výši 22952 Kč, což je o 1246 Kč více, než v roce 2010. V Rumburku a okolí občané přispěli do kasiček Tří králů částkou 11349 Kč. V Jiříkově a ve Filipově se vykoledovalo 11603 Kč.

Získané prostředky z Tříkrálové sbírky budou z 65 % využity na zajištění chodu Občanské poradny v Rumburku a její pobočky ve Šluknově. Pět procent pokryje režijní náklady spojené s organizací a propagací sbírky a zbytek, tedy třicet procent, bude použito na podporu sociálně slabých v ČR a v zahraničí.

V celé litoměřické diecézi byla letošní Tříkrálová sbírka rekordní. Již potřetí za sebou přesáhl její výtěžek jeden milion korun. Dárci letos vložili do kasiček koledníků s logem Charity ČR celkem 1226262 korun, což je o 143544 korun více, než v loňském roce.

V Rumburku a okolí pořádala Tříkrálovou sbírku Farní charita Rumburk, Římskokatolická farnost Rumburk a Salesiánské středisko Jiříkov.

Tisk Tisk | E-mail E-mail