Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

UDG Ústečáci? Kdepak, Doubičáci!

Poprocková formace UDG se sešla v doubické Fabrice na týdenním soustředění, které vyvrcholilo jejím prvním letošním koncertem. Na něm se sešli téměř dvě stovky fanoušků a fanynek, takže Fabrika jim byla malá, a příště by to chtělo nějaký větší tovární komplex. Aktuálním výsledkem snažení jsou tři zbrusu nové písně, které na koncertu zazněly, a navzdory prvním zprávám se stanou nastálo položkou v playlistu skupiny při jejich letošním koncertním turné (víc na www.udg.cz).

Bubeník a mluvčí skupiny, vystupující v apartní sukýnce, Tomáš Staněk hodnotí výlet na sever v superlativech. „Do Doubice jezdíme už šest nebo sedm let a je to lepší a lepší. Letošní pobyt byl zase pracovně pařičský, udělali jsme spoustu práce a jsme nadšeni. Povedlo se i počasí, množství sněhu, ale i sluníčko … dokonce jsme si udělali i několik výletů. Jednou jsme došli až k ceduli Doubice a potom ještě jednou (smích). Výborný je, že kromě nás se do Doubice naučili jezdit i fanoušci, takže si tu připadáme jako doma. Dokonce přemýšlíme o tom, že navzdory zažitým tvrzením, že UDG je skupina ústecká, přikloníme se v budoucnu spíš k tvrzení, že jsme Doubičáci. Nakonec náš repertoár vzniká poslední roky hlavně tady!“

Ano, myslím, že se to bude v encyklopediích populární hudby začátku třetího tisíciletí vyjímat docela hezky. A pan Navara, provozovatel Fabriky, by měl pomalu objednávat mosaznou tabulku: Zde žili a pracovali chlapci z UDG.

Obsáhlý fotoreport ze zkoušek i z koncertu najdete na vybezek.eu)

udg2

Přeplněný sál na Fabrice v Doubici aplaudoval skupině UDG. Foto: md

Tisk Tisk | E-mail E-mail