Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

JV JUDO Rumburk se připravuje na novou sezónu

Mnozí rumburští judisté změnili v letošní sezóně věkovou kategorii, ve které startují. Z mláďat je mladší žactvo, z mladších starší žactvo a někteří jsou již dorostenci či dorostenky. S věkem se prodlužuje i délka zápasu na žíněnce a způsob dovoleného boje. Jen pro zajímavost, mladší žák bojuje dvě minuty, dorostenec již čtyři. Starší žactvo začíná v boji používat navíc i škrcení. Každá změna je náročná, a proto oddíl rumburského juda uspořádal v závěru ledna víkendové soustředění.

To bylo zaměřeno především na zvýšení fyzické kondice. Své síly Rumburáci tentokrát měřili s judisty z Ústí nad Labem a Velkého Března. Zájem o účast byl ve všech oddílech obrovský. V tělocvičně se sešlo téměř 80 lidí. Organizace byla dobrá, a tak i na hranici kapacity tělocvičny vše probíhalo dle plánu a v klidu.

Kromě dvou tréninků denně si děti i zaplavaly v bazénu, prošly se na Dýmník, kde využily množství sněhu ke koulovačce, a v noci se bály na stezce odvahy. V neděli proběhly klubové závody, ze kterých si každý odnesl sladkost. Ke spokojenosti přispěl i pan Vodička, který navařil dostatek dobrého jídla.

Akce oddílu JV JUDO Rumburk mají vždy úspěch a mezi ostatními oddíly dobrý ohlas. A my si přejeme, aby kromě toho pomáhaly našim judistům k zisku medailí v letošním roce.

JV JUDO Rumburk

judo2

Mladí judisté při svém soustředění v Rumburku. Foto: JV JUDO

Tisk Tisk | E-mail E-mail